Приміські зупинки під питанням: Полтавська міськрада поки не виплачуватиме борг "Укрзалізниці"
26 листопада, 21:45

Влада Полтави поки не виплачуватиме борг перед "Укрзалізницею", який утворився через відсутність компенсації за пільговий проїзд. Тепер депутати хочуть дізнатися, скільки конкретно полтавців отримали посадкові талони.

Міська рада поки що не виплачуватиме "Укрзалізниці" борг за пільгових пасажирів. Тепер головний аргумент: невідомо скільки конкретно полтавців скористалися пільговим проїздом.

"До міста Полтава виставляють суми, нібито, боргу за ці пільгові квитки, які отримують на вокзалах міста. Я вважаю, що в такому випадку витрачати бюджетні кошти не буде правильно. Краще все ж таки внести корективи в чинне законодавство", – сказала депутатка міської ради Тетяна Паутова.

Депутати планують звернутися до уряду, аби ті змінили систему компенсації пільгового проїзду.

– Було запропоновано звернутися до Кабінету Міністрів, аби вони своєю постановою визначили механізм, за яким ми спільно з "Укрзалізницею" розробили програму, заклали кошти в бюджет та відшкодували їх, – сказав секретар міської ради Олександр Шамота.

– До цього ви виплачувати нічого не будете? – запитали ми.

– У нас немає підстав для цього, – відповів Шамота.

В "Укрзалізниці" немає даних про місце проживання пасажира, там фіксують лише звідки він виїхав.

"Якщо не платитимуть, то не буде приміського сполучення. Є посвідчення, є посадковий талон. Пасажир сідає на "Полтаві-Київській", то він їде з Полтави. Також сідає на "Полтаві-Південній" – їде з Полтави. Якщо міську раду щось не влаштовує, то в неї є соцзахист, у неї є пенсійний фонд. Нехай там беруть номера посвідчень, прізвища та все звіряють. Це не повинна робити залізниця", – сказала начальниця Полтавської дирекції залізничних перевезень Ольга Дяченко.

Полтава починаючи з 2015 року заборгувала залізниці понад 15 мільйонів гривень. Місяць тому "Південна залізниця" поставила ультиматум полтавській владі: якщо та не погасить хоча б частину боргу, то скасують усі приміські зупинки в межах Полтави. А таких у місті близько десятка.

Аліна Костєва, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.