Історія полтавської заробітчанки
02 грудня, 14:30

З нагоди Міжнародного дня боротьби за скасування рабства розповідаємо про один із видів рабовласництва 21 століття.

2 грудня відзначають Міжнародний день боротьби за скасування рабства. У 21 столітті офіційно заборонено рабовласництво та, попри це, порушуються права заробітчан, які перетворюються на рабів в умовах безробіття.
Полтавка Валерія Руденко – одна із тих, хто виїхав з України за трудовим контрактом, але обіцяні умови праці обернулися для дівчини пеклом.

“Спочатку було все добре. Мені ще з України обіцяли роботу на заводі в Польщі, але коли я туди приїхала, виявилось, що наша зарплата вдвічі менша обіцяної. Єдине, що запропонували – підробляти у вихідні. Тому, щоб щось заробити я погодилась. Самі поляки в вихідні не погоджуються працювати. В основному на такі роботи беруть українців, я була дуже виснажена”, – повідомила Валерія.

Багато трудових мігрантів потрапляють на гачок недобросовісних роботодавців і, врешті-решт повертаються додому із хворобами та пустим гаманцем, а деяких на батьківщині ще й чекають борги.

“Люди тікають не лише від матеріальної скрути, але і від проблем, з якими стикаються в рідній країні. Основна проблема – нестабільність, навіть від забезпечених жінок і чоловіків у своїй практиці мені доводиться чути невпевненість в завтрашньому дні”, – розповіла психолог Олена Решетило.

Загалом за даними Держстатистики у січні-вересні 2019 року кількість випадків вибуття на Полтавщині становить 18795, а прибуття – 19294 випадки. Українці повертаються додому. Однією з причин є некомпетентність в законодавстві країни-роботодавця, через що виникає багато проблем.

У Полтавській області за даними державної служби зайнятості у вересні 2019 року кількість вакансій становить 4,0 тис. одиниць, тоді як на початку року їх було 5,5 тис. одиниць.

Щоб не стати “дармовою робочою силою” і розпізнати недобросовісного рекрутера, Василь Воскобойник, президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування, експерт міжнародної рекрутингової компанії “East-West” радить ретельно звіряти дані в ліцензії та договорі, порівняти зарплату місцевого населення з обіцяною і не погоджуватися на оформлення туристичної візи. Нечесні посередники пропонують оформити туристичну, а не робочу візу; обіцяють зарплату вище, ніж середня по країні для своїх громадян; оформляють візу в одну країну, а роботу знаходять в сусідній.

  

Анастасія Кусімо, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.