На ремонт санітарної кімнати в онкодиспансері збирають кошти
02 грудня, 21:40

Санітарна кімната абдомінального відділення обласного онкодиспансеру потребує ремонту. Дві палати відновили за спонсорські кошти. Тож тепер шукають ще 300 тисяч гривень на санітарну кімнату.

Обдерті стіни, плитка на підлозі, що потріскалася, та стара залізна ванна. Такий вигляд має санітарна кімната в одному з відділень онкодиспансеру. Для пацієнтів, що тут лікуються, – це душова, маніпуляційна та пральня одночасно.

У відділенні де оперують шлунок, підшлункову, товстий кишківник, виконують гінекологічні, урологічні операції, налічується 30 ліжок у шести палатах. Зараз тут перебуває 27 пацієнтів.

Тут лікуються пацієнти з усієї області. Дехто в тяжкому стані, або лежить тут довго. Після операцій користуватися цією ванною у людей просто не виходить.

"Від того в якому стані, оточенні перебуває пацієнт, залежить і його одужання. Щоб хворі могли після тяжких операцій помитися. Збираємо кошти, щоб зробити санітарну кімнату. Потрібна душова кабіна", – розповів завідувач абдомінального відділення онкодиспансеру Анатолій Коврига.

Нещодавно у відділенні відремонтували дві палати. Ремонт, що обійшовся у 600 тисяч гривень, зробили на спонсорські кошти. Тепер збирають гроші на санітарну кімнату.

"Ця ініціатива виникла в наших партнерів, це соціально відповідальна компанія. Вони розробили дизайн, за свій кошт відремонтували. Суми ще не має, приблизно це 300 тисяч гривень. Якщо ініціатива знайде відклик, плануємо робити ремонт у всьому відділенні", – розповів керівник благодійного фонду Давид Джилагонія.

"Це анестезіологічне відділення. Будемо ремонтувати те, що вони визначали. У лікарні багато чого заплановано ремонтувати. Але поки не затверджений бюджет, нічого конкретного сказати не можу. Ви ж бачили там вікна замінили, утеплення зробили. На все одразу коштів немає", – розповів директор Департаменту охорони здоровʼя області Віктор Лисак.

Цього року в обласному онкодиспансері за кошти з обласного бюджету провели реконструкцію відділення хіміотерапії. Вартість – 13 мільйонів гривень. Також утеплили будівлю за 19 мільйонів гривень.

Олександра Шилова, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.