На Полтавщині поменшало хворих на туберкульоз
03 грудня, 20:45

Епідемія туберкульозу в Україні тримається вже 15 років. Цьогоріч на Полтавщині хворих поменшало. За девʼять місяців виявили 426 осіб. Торік за такий же період було 546 людей. Лікують хворобу від шести до двадцяти місяців.

На Полтавщині хворих на туберкульоз стало менше. За девʼять місяців цього року в області виявили 426 людей, а торік – 546. В обласному протитуберкульозному диспансері виявляють та лікують хворобу.

У лабораторії проводять генетичні дослідження біоматеріалу: мокротиння та інших рідин. Роблять це аби раніше діагностувати туберкульоз. Щодня тут досліджують близько п'ятдесяти проб з усієї області.

Зменшення захворюваності повʼязують з новим апаратом, що допомагає виявити туберкульоз на ранній стадії. Приладів в області чотири.

"Шукає мікробактерії туберкульозу за дуже короткий термін. Вже за дві години хворий може отримати результат, чи наявна в нього мікобактерія туберкульозу. Для лікування потрібні всі види лабораторного дослідження", – розповіла лікарка-бактеріолог Юлія Красношапка.

Лікують туберкульоз шість місяців. Інколи до 20 місяців.

"Якщо людина не виділяє бактерії, то вона має змогу з перших днів лікуватися амбулаторно. Таких у нас половина пацієнтів. Кладуть у лікарню, якщо поряд з хворим є діти, і немає можливості його відділити", – розповів завідувач відділення тубдиспансером Михайло Ільченко.

Основні симптоми туберкульозу такі:

Кашель, що триває понад два тижні. Підвищена температура, що не спадає понад тиждень. Ускладнене дихання, біль у грудях, поганий апетит, слабкість, втрата ваги, підвищене потовиділення, рідко кровохаркання.

Проходити флюорографію в Україні не обовʼязково.

"Обовʼязковою вона є для декретованої групи: працівники медицини, педагогічні працівники, працівники харчової промисловості, продавці. Кожен пацієнт має бути сам зацікавлений у тому, щоб дані санітарних книжок були правдиві. Це показник його здоровʼя", – розповіла сімейна лікарка Олена Дараган.

Всі ліки проти туберкульозу — безкоштовні.

"Якщо людині не підходять ліки, то їй змінюють ліки теж безкоштовно. У запасі наявні ліки для лікування всіх форм туберкульозу. У першу чергу, легеневої форми. Людина приходить на комісію ВКК, там все вирішують. Тоді людина отримує ліки безкоштовно", – розповів головний спеціаліст Департаменту охорони здоровʼя області Ігор Пирогов.

У Полтаві хворі, що потребують госпіталізації перебувають у дорослому та дитячому клінічних диспансерах. Усього в місті таких закладів два. Дорослий розрахований на 180 ліжок, а дитячий – на 30. Зараз 70 відсотків обох стаціонарів заповнені.

Олександра Шилова, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.