У краєзнавчому музеї з'явилася грамплатівка, якій понад сто років
03 грудня, 21:40

У Полтавському краєзнавчому музеї з'явилася грамплатівка, якій сто десять років. ЇЇ випустили в Ризі, а потім привезли до Полтави. Виробник – акціонерне товариство "Грамофон".

На цій платівці – записи двох романсів на твори Лермонтова. Їх виконує тріо, один з його учасників – Олександр Давидов з Кобеляк. Ця пластинка найстаріша у колекції музею.

"Вона для нас цінна. Бо грамплатівки, які є в музеї, всі радянського часу", – сказала завідувачка сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею Оксана Сулима.

Цю грамплатівку випустили у 1909 році в Ризі, а потім привезли до Полтави. Її виробник – акціонерне товариство "Грамофон".

Платівка вкладена у конверт, який зробили у Полтаві на складі виробів фірми "Грамофон".

"Засноване підприємство у 1902 році як філіал американської фірми "Грамофон", яку у 1888 році заснував Еміль Берлінер. Він винахідник грамплатівки. На жаль, цю платівку послухати ми не можемо, бо у музеї немає спеціального грамофона", – розповіла завідувачка сектору науково-дослідного відділу фондів Полтавського краєзнавчого музею Оксана Сулима.

Фірма випускала і грамофони. Пристрій цієї марки потрібен, щоб прослухати платівку.

Дарина Литвак, Сергій Коломієць, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.