У Полтаві на маршрут вийшов перший з 11 нових автобусів
03 січня, 19:40

Перший з 11 нових автобусів у Полтаві виїхав на маршрут. Торік місто нову техніку для віддалених районів закупило, а от зупинки нові не облаштувало.

Перша зупинка – пасажири заходять у новий автобус. Розрахований на 52 місця. Задня частина – для дитячих візків та людей з інвалідністю. Вже за кілька зупинок транспорт повністю заповнюють пасажири.

У перший свій день їздив маршрутом "Критий ринок – Вакуленці". Почав з шостої ранку, закінчить – о сьомій вечора.

"Ми дуже багато їздимо на маршрутках і викидаємо свої кошти. Я встаю на заправці, це одразу за Дублянщиною", – сказала полтавка Валентина Самойленко.

"З Крутого Берега на Вакуленцях дуже важко виїхати, бо маршрутки ходять не за графіком. Вони їдуть, а потім на Південному вокзалі повертають і змінюють таблички. А зупинки нам скоро на голови падатимуть", – сказала полтавка Людмила Олійник.

Разом з квитками кондуктор передає пасажирам і новий графік руху автобусу. Тепер він заїжджатиме на Вакуленці щогодини.

"У свій час, ще до війни, був окремий маршрут "Дублянщина – Критий ринок" і окремо "Вакуленці – Критий ринок". А тоді, як нам пояснили, один чи кілька автобусів треба було відіслати на Схід" – сказав полтавець Костянтин Костоглод.

Автобуси нові, а от зупинки у віддалених районах все ще старі, обшарпані. На їхній ремонт в цьому році передбачили бюджетні кошти.

– Це поки що тільки програма, остаточно рішення ще не прийняли. Через тиждень, два, три прийняли рішення. Зараз проводять моніторинг, об'їзд, – сказав заступник начальника управління житлово-комунального господарства міста Костянтин Малько.
– Минулого 2019 року проводили якісь роботи? – запитали.
– Капітально ні. Там лише лави замінили, поточний ремонт був на кількох зупинках, – відповів Малько.

Щодо нових автобусів, то в тролейбусному депо стоять ще 10 таких.

"Наступний автобус поїде вже завтра. Ми їх поступово випускатимемо. Завтра на маршрут виїде дев'ятий номер – "Критий ринок – Івонченці". Сьогодні випустили один, завтра інший, а коли поїде наступний – не може ще вам сказати. Сподіваюся, що протягом місяця всі поїдуть", – сказала заступниця начальника служби руху тролейбусного депо Леся Бобир.

Нова техніка "Атаман" коштувала місту понад 23 мільйони 700 тисяч гривень за 11 машин. Це по 2 мільйони 160 тисяч за машину.

Аліна Костєва, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.