Полтавщина увійшла до четвірки областей, де найбільше заборгували за "комуналку"
03 січня, 20:35

Полтавщина потрапила у четвірку областей, де за листопад жителі сплатили за комунальні платежі найменше. Середня сума у платіжках в опалювальний період – становить 2044 гривні.

Полтавщина – у четвірці областей, де жителі найбільше заборгували за комунальні послуги.

Найвищий рівень оплати житлокомпослуг у листопаді 2019 року зафіксували у Чернівецькій (71,9% суми нарахувань), Закарпатській (67%) і Волинській (64,7%) областях. Найнижчий рівень оплати – в Донецькій, Луганській, Сумській і Полтавській областях (36-42% суми нарахувань).

Середні нарахування за житлово-комунальні послуги на одного власника особового рахунку, з урахуванням споживання електроенергії, становили 2044 гривні.

Найбільше жителі області заборгували за постачання природного газу 1 мільярд 847 мільйонів гривень. Трохи менше – за опалення та гарячу воду.

"90 відсотків наших споживачів, у розрізі особистих розрахунків, ставляться до питання оплати відповідально. 10 відсотків споживачів протягом кількох років накопичили заборгованість у 280 мільйонів гривень", – сказав речник "Полтаватеплоенерго" Олександр Циганок.

Якщо споживач має заборгованість за житлово-комунальні послуги й відмовляється платити її, то така заборгованість стягується в судовому порядку.

"Зараз заборгованість за спожиті послуги перед "Водоканалом" – майже 45 мільйонів гривень. Завжди можна укласти договір про часткове погашення боргу", – розповіла прессекретар "Полтававодоканал" Ліана Козмейчук.

За вивезення побутових відходів борг по області – 21,5 мільйон гривень. А постачання електричної енергії – 93,9 мільйона. Економіст повʼязує збільшення заборгованості за листопад з новорічними святами.

"Люди сподіваються заощадити кошти на придбання напередодні свят, подарунків чи на святковий стіл. Тому, з моєї точки зору, приносяться в жертву, переносяться платежі за комуналку. І можливо, люди чекали, що знизиться ціна за опалення. Полтавська область ніколи не була серед аутсайдерів по оплаті комунальних платежів", – розповів економіст Борис Шевченко.

За весь минулий рік з населенням Полтавщини було уклали 5321 договір на погашення боргу частинами.

Олександра Шилова, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.