На Полтавщині збільшилась кількість випадків захворювання на грип
14 січня, 19:45

За останній тиждень у Полтавській області збільшилась кількість хворих на грип. Щоб запобігати захворюванню слід вакцинуватися, уникати великих скупчень людей, робити вологе прибирання кімнати, мити руки, проводити час на свіжому повітрі.

За останній тиждень у Полтавській області на гострі респіраторні інфекції, серед яких – грип, захворіло близько 3600 осіб. Якщо порівнювати з попереднім тижнем, кількість хворих збільшилася на чотириста.

Аби не захворіти, полтавці по-різному зміцнюють імунітет.

"Стараюся їсти лимони, часник, вітаміни. І, слава Богу, все добре", – сказала полтавка Світлана Онущенко.

"Треба більше їсти часник і цибулю. І буде все добре. Якщо хтось дуже чутливий, можна використовувати оксолінову мазь", – розповів полтавець Анатолій Любчик.

"Не захищаюся. Просто стараюся багато гуляти", – розказала полтавка Ірина Манько.

Симптоми грипу: висока температура, лихоманка, головний біль, слабкість, ломота у тілі, втрата апетиту, кашель та нежить.

"Найкраща профілактика від грипу – це вакцинація. Вона зменшує ризик захворювання на грип, зменшити ризики тяжких ускладнень, госпіталізації та смерті", – сказав лікар-інфекціоніст Владислав Тертишний.

Востаннє у Полтаві два летальні випадки від грипу були у 2018 році. У 2019 та 2020 таких не було. Вакцинацію від грипу можна зробити до початку травня.

"Зараз по всій Україні реєструється грип. Є смертельні випадки. Рівень захворюваності, в тому числі тяжкого перебігу хвороби, в країні збільшується, але на території області ми поки що у стані очікування", – розповіла лікар-інфекціоніст Людмила Калініченко.

У такий період треба уникати великих скупчень людей, робити вологе прибирання кімнати, часто мити руки, проводити час на свіжому повітрі, харчування має бути збалансованим та вітамінізованим. Також рекомендують менше вживати смаженої, гострої їжі, алкоголю.

Дарина Литвак, Станіслав Авдєєв, Любов Ємець, Олег Демиденко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.