Під'їзд у будинку на вулиці Комарницького весь у тріщинах та грибку
17 січня, 20:50

Під'їзд у триповерхівці на вулиці Комарницького, 5 в аварійному стані. 15 років мешканці будинку очікують на ремонт. Однак від комунальників отримують тільки відписки.

Вулиця Комарницького. У цій триповерхівці під'їзд потребує ремонту. Мешканці роблять відновлення самостійно, але все марно.

Павутиння, пліснява, обшарпані стіни – саме такий вигляд має під’їзд в будинку номер 5 на вулиці Комарницького.

"Страшно ходити по під'їзду. Коли йде дощ, то нас заливає, ми боїмося. Це грибок – прямий туберкульоз. Ми не можемо створити ОСББ, нас лише три поверхи, тридцять квартир, як ми можемо створити ОСББ? Нам це не вигідно", – розповіла мешканка під'їзду Валентина Кабалей.

З 2005 року мешканці будинку зверталися до ЖЕО № 2, управління житлово-комунального господарства, міської ради, але отримували відписки. Голова постійної депутатської комісії з питань містобудування ситуацію прокоментував так.

"Зараз у Полтавській міській раді ухвалили рішення про те, що ремонт житлового фонду за бюджетні кошти стовідсотково відбуватися не буде. Ремонт відбуватиметься лише на умовах співфінансування ОСББ. Тому жителі будинку створюють ОСББ, звертаються до міської ради на співфінансування. 70 відсотків виплачує міська рада, 30 відсотків – ОСББ", – сказав голова постійної комісії з питань містобудування Дмитро Сенчакович.

Якщо будинок невеликий, то можна згуртуватися та створити об'єднання, визначити та назначити управителя у свій будинок. Або ухвалювати рішення методом загальних зборів.

"Коли до мене телефонують будинки, де 10 мешканців живе або 20, там ситуація трошки інша. Кількома будинками маленькими об'єдналися. Зробили об'єднання, яке назвали асоціація об'єднання ОСББ. У межах цього об'єднання нам вдається підтримувати будинок у належному стані", – розказав голова правління асоціації ОСББ Богдан Лис.

У грудні на сесії міськради на фінансове забезпечення програми підтримки об'єднань співвласників багатоквартирних будинків на 2020 рік спрямували 50 мільйонів гривень.

Анастасія Гонтаренко, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.