У рамках медреформи лікарні зможуть самі визначати зарплатню працівників
17 січня, 21:10

У рамках медреформи лікарні зможуть самі встановлювати розмір зарплатні своїх працівників. Для цього їм потрібно змінити статус на некомерційні підприємства та зробити колективну угоду. Працюватиме така система вже з 1 квітня цього року.

Зарплатню для лікарів встановлюватимуть не загальнодержавні норми, а лікарня, де вони працюють. Це одна з ланок медреформи, яка повністю запуститься вже з 1 квітня цього року. Аби спрацювало, заклад має отримати статус комунального некомерційного підприємства.

"Потрібно зробити кожному колективну угоду. Вона визначає порядок оплати праці. Зараз 56 закладів працюють. Частина змінила колективну угоду. Коли вони перетворилися на комунальні неприбуткові підприємства, то визначають порядок і відходять від (ВИРІЗ) наказів, де тарифна сітка", – сказав очільник Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

На Полтавщині вже змінили свій статус усі заклади лікування. Та от колективну угоду, по якій і сплачуватимуть зарплатню, ще не уклали. Зокрема й обласна лікарня.

"Зараз колективний договір ми відпрацьовуємо. Зараз ним активно займаються економісти, бухгалтери, юристконсул. Намагаємося його відпрацювати. Бо колективний договір – це єдиний юридичний документ, за яким людям можна збільшити рівень заробітної плати", – сказав головний лікар Полтавської обласної клінічної лікарні Григорій Оксак.

"Дуже сумніваюся, що цей перехід якось вплине на зарплатню медперсоналу, і не тільки я маю сумніви. Це питання до адміністрації закладу. Якщо вона зможе побудувати процес лікування, як бізнес-модель і виходитиме отримувати гроші, то це все буде на совісті керівника", – сказав лікар-кардіолог Інституту серця Віктор Сичов.

Нагадаємо, що з 1 квітня в лікарнях також буде ряд безкоштовних послуг. Замість пацієнта їх оплачуватиме держава.

Аліна Костєва, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.