За флюорографію та мамографію полтавці не повинні платити гроші
17 січня, 21:30

Полтавці не мають сплачувати гроші за флюорографію, мамографію та рентген. Якщо в державній лікарні за ці послуги вимагають кошти, полтавцям радять звернутися у Департамент охорони здоров'я.

Друга клінічна лікарня. Сюди Дмитро Година прийшов аби зробити флюорографію. У цій лікарні він вперше.

"Безкоштовно, за направленням прийшов та зробив. Це все робиться без проблем, заходиш з направленням і паспортом. Та робиш", – сказав полтавець Дмитро Година.

"Нічого не платила. Просто прийшла зробити флюорографію", – сказала полтавка Неля Гофман.

Флюорографічний кабінет наразі не працює в першій та третій клінічній лікарні. Через це кількість відвідувачів значно збільшилася. За 11 робочих днів флюорографію тут пройшли 557 осіб.

"Кожен хворий може прийти й зробити флюорографію. Має бути направлення від лікаря, або документи, які підтверджують його особу. Бо за час моєї праці, приходили хворі й казали невірну адресу", – сказала рентген-лаборантка другої міської клінічної лікарні Людмила Кузьменко.

Аби зробити флюорографію сюди приходить близько 60 осіб на день. Серед полтавців почастішали випадки пневмонії.

"Кожен раз на день виявляється дві-три пневмонії. У терапевтичному відділенні зараз перебуває 13 осіб. І з першого січня виявлена одна людина з туберкульозом", – сказала сімейна лікарка Наталія Ковальова.

Мамографію у цьому закладі не проводять, звідси направляють до третьої міської лікарні.

"До мене почали доходити скарги, що у медичних закладах полтавцям пропонують оплатити послуги мамографії та флюорографії. Тому я акцентую увагу і підкреслюю, що ці види діагностики є безкоштовними", – сказала заступниця начальника управління охорони здоров'я Вікторія Лоза.

Якщо у державній лікарні вимагають гроші за мамографію, або флюорографію повідомити про це можна у Департамент охорони здоров'я.

Тамара Мордик, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.