Вперше за пʼять років птахів із дендропарку не відвозять на зимівлю
21 січня, 21:15

Лебеді, качки, гуси та казарки продовжують зимівлю на озері в дендропарку. Через теплу зиму тварин не відвозять до екопарку. Головне – гарно годувати пернатих, і стежити, щоб у них була відкрита водойма.

Вже пʼять років у Полтавському дендропарку живуть птахи. Та вперше за цей час пернатих так довго не забирають на зимівлю до розплідника.

"Ми уважно стежимо за ситуацією, за прогнозами, тому ми готові їх вивезти, якщо буде крига й будуть справжні морози. Очікується потепління, навіть до +11 градусів. Думаю, що перезимувати тут вдасться, а якщо це так, то, можливо, будуть маленькі пташенята", – розповів директор дендропарку Михайло Шлафер.

На цьому озері живуть трійко білих лебедів та двоє чорних, четверо нільських гусей, казарки та чубаті качки.

Цього дня птахів годують кукурудзою. Після того, як лебеді, нільські гуси та казарки поїли, на їжу спливаються й дикі качки.

Така тепла зимова погода може вплинути на птахів.

"Взагалі, це – аномалія, як для людей, так і для тварин, тож це не є добре. Ми живемо в помірному поясі. У птахів є певний біологічний ритм. Коли їм відлітати у вирій, коли відводити пташенят. Якщо буде плюсова температура й буде прозора, відкрита водойма, їжа – вони самі собі знайдуть прихисток", – зазначила кандидат сільськогосподарських наук Марина Піщаленко.

Якщо озеро покриється кригою більше, ніж на три доби. А товща криги буде мінімум вісім сантиметрів, то птахів заберуть на зимівлю до екопарку в Ковалівці.

Анна Морозова, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.