У Полтаві на карантин закрили шість класів, а в області – одну школу
27 січня, 21:00

У Полтаві захворюваність на грип не перевищує епідпоказників. Однак вже закрили шість класів у місті та одну школу в Хорольському районі

У Полтавській області захворюваність на гострі респіраторні інфекції та грип не перевищує епідпоказників. У школах вчителі дотримуються низки заходів.

"Я завжди раджу дітям, які себе погано почувають, залишатися вдома. Не нести інфекцію до школи. Важлива гігієна нашого освітнього простору. Треба мити все, можливо, зі спеціальними засобами. Плюс гарний настрій. Радість від того, що ідеш у школу. І жодна хвороба нас не візьме", – сказала вчителька молодших класів Людмила Лазоренко.

Крім того, важливо харчуватися вітамінізовано.

"Ми вітамінізуємо харчування дітей. Даємо чай з лимоном, апельсини, банани. Сьогодні у нас була сарделька, сік, каша гречана, хліб і кабачкова ікра", – сказав завідувач виробництва Сергій Срєбродольський.

Кожного дня класні керівники відмічають відвідування учнів.

"Якщо якогось учня немає, телефонують батькам і дізнаються, чому та чи інша дитина відсутня. Ми проводимо профілактику на класних годинах, на основах здоров’я вчителі обов’язково розповідають про те, яких засобів потрібно вживати, щоб не захворіти", – сказала директорка комунального закладу "Полтавська гімназія № 6" Світлана Дяченко.

"Треба загартовуватися, не можна ходити без майки. Правильно одягатися", – дівчинка.

У школах Полтави через хвороби на заняттях немає приблизно 5 відсотків учнів.

Якщо ж кількість дітей, які захворіли на грип, сягає 20 відсотків, то школу або клас можуть закрити на карантин.

"Ми збираємо інформацію кожного дня. Кожна школа подає інформацію, скільки дітей захворіли", – сказала перша заступниця начальника управління освіти Дар’я Олепір.

Зараз директори шкіл мають повноваження закривати школу чи окремі класи на карантин.

"Зараз немає такої потреби, щоб робити карантин, який поширюватиметься на всі освітні заклади. Якщо буде значне зростання хвороби, рішення прийматиметься на рівні управління освіти", – сказала заступниця начальника управління охорони здоров'я Вікторія Лоза.

Є два види профілактики грипу: неспецифічна та специфічна. Під останню підлягає група ризику, до якої входять і діти.

"Вакцинуватися потрібно кожен рік, бо штами грипу змінюються. Неспецифічна профілактика полягає у тому, що треба постійно мити руки, використовувати для особистого захисту маски. Важливі полівітамінні комплекси, нормальний сон, харчування", – сказала лікарка-інфекціоністка Катерина Яременко.

Зараз у Полтаві на карантин закрили шість класів, а в області – школу у Хорольському районі.

Дарина Литвак, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.