Під Полтавою теплом каналізаційних стоків опалюють приміщення
12 лютого, 21:55

Полтавська область — серед лідерів видобутку газу в Україні. Проте, одне з підприємств Полтавщини використовує для опалення не газ, а каналізаційні стоки.

В умовах українського клімату всі житлові приміщення потребують опалення пів календарного року. Традиційно основним джерелом енергії для такого опалення є газ.

"Експерти кажуть, що і нафта, і газ закінчуються, але технології теж не стоять на місці. На тих же самих родовищах можна отримувати значно більше нафти та газу. Але дійсно, зараз традиційні джерела енергії вичерпуються, і в моду входить використання відновлювальних", – розповів еколог Калініченко Володимир.

Одними з природних акумуляторів тепла є каналізаційні стоки. Взимку їхня температура сягає +16–19 градусів. Комунальне підприємство "Полтававодоканал" використовує це тепло для обігрівання будівель Затуринських очисних споруд.

Це теплові помпи, що переробляють тепло стічних вод в енергію, якою й опалюють приміщення.

Таке обладнання не викидає в атмосферу вуглекислий газ, важкі метали та не виробляє відходів.

"Полтававодоканал" був першим серед водоканалів України, які поставили таке обладнання. Це значна економія ресурсів газу. Ми використовуємо те тепло, яке сьогодні приходить з міста", – розповів генеральний директор КП "Полтававодоканал" Василь Воротинцев.

Встановлені теплові насоси загальною потужністю 160 кіловатів на годину забезпечують опаленням півтори тисячі квадратних метрів.

Марина Голега, Станіслав Авдєєв, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.