У Полтаві не вистачає дошкільних закладів, — управління освіти
13 лютого, 21:55

У столиці України не вистачає дитячих садочків. Така ж проблема є й у Полтаві. Проте, якщо для дитини немає місця в одному садку, то знайдуть в іншому.

У Полтаві 50 дитячих садочків. Проте, у деяких з них для всіх охочих місця не вистачає. Наповнюваність залежить від того, приватний чи державний заклад, та від району міста.

"У цілому це загальнодержавна проблема, освітніх закладів не вистачає. Проте місцева влада робить все можливе, щоб це питання вирішити. Зараз відбувається добудова в садочку номер шість, три групи добудовуються в садочку "Дивограй". Якщо з якихось причин місць не вистачає, то пропонується короткотривале перебування або садочок, в якому місце є", – розповів Юрій Матвієнко, начальник управління освіти.

Дмитро та Анна Коваленки – батьки двох синів. Старший вже ходить до дошкільного закладу, а менший – поки в черзі.

"Першим ділом запитали, чи стоїте в електронній черзі. У нас проблем не було, десь у два роки його записали, так, два роки у квітні було, і ми через інтернет подали, а з першого вересня вже ходили в садочок", – розповіли полтавці Дмитро та Анна Коваленки.

З 2013 року батьки можуть пройти on-line реєстрацію та вибрати дошкільний заклад. Після цього вони потрапляють до електронної черги.

"Перевага цієї черги перш за все у відкритості й доступності системи для всіх. Як для батьків, так і для працівників освітніх закладів. Є такі батьки, в яких дитина тільки народилась і вони хочуть, щоб вона пішла в три роки. Реєструються на 2022 рік і їх приймають в чергу саме на той рік", – розповіла директорка початкової школи з дошкільним підрозділом Алла Шаповал. 

У початковій школі номер 45 із дошкільним підрозділом навчається понад 350 учнів, із них 270 – це діти дошкільного віку.

Тут на навчання, котре почнеться із вересня 2020 року, ще є вільні місця.

"В нашому закладі зараз одна не прийнята заявка. Тиснемо прийняти заявку, і тепер вона прийнята до черги. Тепер батьки мають можливість перед першим вересням прийти й влаштуватися до закладу. Якщо за літо чи серпень батьки не підійшли в навчальний заклад, система їм розішле заявку, що вони будуть зараховані", – розповіла директорка початкової школи з дошкільним підрозділом Алла Шаповал.

Якщо ж у батьків немає можливості стати в електронну чергу, можна прийти до дошкільного закладу та заповнити заяву в письмовій формі.

Марина Голега, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.