Понад 16 тисяч ламп та п'ять сотень термометрів з Полтави відправили на Львівщину
13 лютого, 22:15

Ртутні лампи та термометри вперше в Полтаві здали на перероблювання. Небезпечні відходи збирали у містян впродовж чотирьох місяців.

У цих двох купах всі лампи та ртутні градусники, які зібрали у населення Полтави впродовж чотирьох місяців. Роблять це працівники "Комунального автотранспортного підприємства 1628" за допомогою екобуса.

Збирати ці та інші небезпечні відходи у містян почали з 1 жовтня 2019 року.

Накопичене привозять на базу фірми "Полекозахист", з якою комунальники підписали договір.

"У цьому приміщенні – 15 тисяч 661 лампа, яку ми отримали від екобуса, який приїздить до нас кожного тижня. Також тут 469 термометрів. Ми оглядаємо, аби не було пошкоджених та побитих ламп, бо ми їх не приймаємо. Фасуємо, змотуємо скотчем і транспортуємо", – розповів Олександр Степанов, кладівник "Полекозахисту".

Довозять і останню партію зібраних відходів. Загалом за чотири місяці накопичилося 16138 ламп та 496 термометрів. З екобуса коробки та згортки переносять у вантажівку, паралельно підраховуючи. Усе це вперше відвезуть на утилізацію. Деякий вантаж упаковують щільніше.

"Вперше з Полтави забираю такий вантаж. Їдемо до Львівської області на переробний завод. Спочатку прямуємо дорогою до Києва, а звідти – вже до Львова", – зазначив водій вантажівки Артем Скачук.

Утилізація однієї лампи коштує 12 гривень, градусника – 26, кілограма батарейок – 60 гривень.
Акумулятори поки лежать на території КАТП-1628.

"Взагалі зібрали три тонни використаних батарейок від населення. Цього тижня вони поїдуть до Києва, туди ми їх здамо. Вже впродовж місяця вони поїдуть до Румунії на кінцеве перероблення", – зазначила Наталія Суіма, інженерка з охорони навколишнього середовища КАТП-1628.

Торік з бюджету міста спрямували 200 тисяч гривень, щоб оплатити перероблення ртутних ламп та термометрів. Цьогоріч передбачено 226 тисяч гривень, з них 199 – заплатять за утилізацію батарейок.

Анна Морозова, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.