У Полтаві виявили порушників, які не пропускають спецтранспорт
14 лютого, 19:35

Сьогодні в рамках всеукраїнської ініціативи у Полтаві відбулась акція "Увага. Спецсигнал". Виявляли порушників, які не пропускають спецтранспорт.

Патрульна поліція Полтавської області перевіряла наскільки свідомі та законослухняні полтавці.

Виїжджаючи на виклик, водії швидкої вмикають звуковий сигнал та проблискові маячки, тож керманичі на дорозі повинні їх пропустити.

Автівка екстреної допомоги мчала вулицями міста, а в ній також сидів поліціянт, який фіксував порушення. На вулиці Маршала Бірюзова водій не надав перевагу реанімобілю. Його зупинили патрульні, які їхали позаду швидкої.

"Ви не надали перевагу на дорозі транспортному засобу. За це правопорушення передбачена відповідальність, і санкції цієї статті не передбачають попередження", – розповів патрульний Роман Вернигора.

Водій газелі прокоментував ситуацію так:

"Ви ж бачили також, дуже багато поліціянтів, я не зрозумів куди мені їхати. У мене сьогодні перед цим швидка їхала, і я пропустив, я їм завжди даю можливість проїхати. А зараз така ситуація, дивлюсь, блимають з усіх сторін, і що там відбувається? Не зрозуміло, за що мені цей штраф", – розповів водій Руслан Скалозуб.

Якщо водій бачить увімкнений синій проблисковий маячок та (або) чує спеціальний звуковий сигнал, керманич зобов’язаний дати дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд.
Якщо ж на транспортному засобі увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, водії інших автомобілів зобов’язані зупинитися біля правого краю проїзної частини.
За ігнорування цих правил законодавством передбачений штраф – 510 гривень.
А от увімкнений маячок оранжевого кольору на транспортному засобі не дає йому переваги в русі, а служить для привернення уваги та попередження про небезпеку.

"На жаль є такі моменти, як момент пізнього реагування. Тобто водії не завжди уважно дивляться у дзеркала і навколо, а лише перед собою. А тоді, коли карета швидкої зʼявляється перед ними, вони можуть її побачити в останній момент. Після цього вони намагаються екстрено перестроїтись у дорожньому русі", – розповіла речниця патрульної поліції Катерина Григоренко.

За півтори години акції патрульні зафіксували понад десяток правопорушень.

Марина Голега, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.