Розраховуватися карткою — корисно для економіки країни, — фахівці
14 лютого, 21:00

В Україні за минулий рік на 16 % збільшилася кількість платіжних карток. Майже дві третини з них – активні. Обсяг операцій з картками за минулий рік становив три з половиною мільярди гривень.

В Українці стали більше розраховуватися картками.

"Маю зарплатну картку і розраховуюся нею", – сказала жінка.

"Готівкою", – сказав чоловік.

"Картою зручніше, розмір кишень менше", – сказав чоловік.

"Картою не користуюся, мені від неї немає користі", – сказала дівчина.

"У залежності від магазину. На жаль, не скрізь є термінали, тому іноді користуюся готівкою", – сказала жінка.

"В основному готівкою. Мені на сьогодні так зручніше", – сказала жінка.

Торік найчастіше картки використовували у магазинах. На такі розрахунки припала половина операцій. За обсягами ж коштів домінували перекази з картки на картку – 42,4 %.

"Для держави це позитивний сигнал для розвитку економіки, оскільки вона стає більш прозорою. У випадку ж здійснення готівкових обігооперацій є ризики проведення тіньових і корупційних схем", – розповіла кандидатка економічних наук ПДАА Ольга Мирна.

Відхід від готівкових розрахунків сприяє детінізації економіки.

"Збільшується сплата податків, бюджет наповнюється. Тому заходи, які здійснює Національний банк, зменшуючи обіг готівкових коштів, призводить до того, що на перше місце виходить обіг саме електронних коштів. І дедалі це буде мати тенденцію до збільшення, і це є правильним", – сказав заступник голови правління АТ "Полтава-банк" Сергій Монастирний.

Загальна кількість операцій з використанням платіжних карток торік в Україні становила понад п’ять мільйонів (ГР 5 057,3 млн), а їхній обсяг – три з половиною мільярди гривень (ГР 3 576,7 млрд грн). У порівнянні з 2018 роком кількість зазначених операцій зросла на 29 % (ГР 29,2%), а сума – на 24 % (ГР 24,3%).

Загальна кількість платіжних карток в Україні за минулий рік зросла на 16 % і на 1 січня становила 69 мільйонів (ГР 68,9 млн). Майже дві третини від цієї кількості – це активні платіжні картки (ГР 61,2%).

Дарина Литвак, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.