Діти, які мало рухаються, ризикують захворіти на депресію
15 лютого, 09:30

Британські вчені встановили, що малорухомий спосіб життя дітей може призвести до депресії. Якщо людина проводить багато часу за комп'ютером чи гаджетами, це може вплинути й на фізичне здоров'я: на м'язи, судини та очі.

Син Владислава займається гірськолижним спортом вже приблизно пів року.

"Ми з жінкою помітили, що дитина стала спокійнішою. Нам здається, що і в школі став поводити себе краще. Я вважаю, що спорт допомагає нам і нашій дитині", – сказав полтавець Владислав Гутиря.

Якщо дитина перебуває понад дві години у статичному положенні, то це впливає на її м’язи та судини. Зараз велика кількість дітей відвідує ЛФК-кабінети.

"Коли діти дуже мало рухаються, насамперед страждає їх судинна система. Дуже багато дітей приходить лікуватися від вегето-судинної дистонії, з різними міопіями – захворюваннями очей. Дуже часто такі діти хворіють, бо вони не використовують весь об'єм дихання легенів", – сказала дитяча реабілітологиня Ніна Бондар.

"На сьогодні те, що діти багато часу проводять біля комп'ютера, є великою проблемою. Це все сприяє підвищеній захворюваності на ожиріння. Через надмірну вагу надалі можливі такі ускладнення, як цукровий діабет, затримка статевого розвитку, особливо у хлопчиків, підвищення артеріального тиску", – розповіла лікарка-ендокринологиня Ірина Черевко.

Більш рухливі діти є більш соціально адаптованими.

"Залежність від телефону – це віртуалізація життя. Головна психологічна загроза в тому, що вони ідеалізують чуже життя і намагаються жити таким ідеальним життям, якого насправді не існує. Рух, ігри, комунікація у соціумі – це однозначно кращий вибір, ніж віртуалізація і пасивний спосіб життя", – сказала психологиня Вероніка Чекалюк.

Щоб уникнути негативних фізичних та психологічних наслідків, вихователям садочків та вчителям шкіл радять організовувати більше рухливих ігор та занять на свіжому повітрі.

Дарина Литвак, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.