Полтавці поділилися спогадами про день розстрілів на Майдані
20 лютого, 19:50

З 2015 року 20 лютого відзначають як День Героїв Небесної Сотні. Саме цього дня 2014 року під час Революції Гідності у Києві підрозділи тодішнього режиму розстріляти сотню протестувальників.

Ранком 20 лютого біля двох металевих стел на площі перед ОДА вже лежали свіжі квіти. Це меморіали памʼяті Героїв Небесної Сотні та загиблих на Сході бійців. Всього за один день у лютому 2014-го у Києві вбили до ста людей. Їх і назвали "Небесною Сотнею". В ті дні у столиці були й полтавці.

"Це був шок, не те що страшно. В центрі столиці побачити людей в крові, котрих розстрілюють", – розповів полтавець, учасник Революції Гідності Сергій Литвиненко.

"Цей день, на мою думку, змінив долю України – він увійшов в історію. Цей день змінив не всіх, але багатьох", – пригадав чоловік.

Поки у центрі столиці тривали бої, містяни протестували й у Полтаві. Шматки бетонної плитки біля меморіалу навмисне залишені волонтерами, як згадка про ту зиму.

"Тут стріляли по людях, кидали світло-шумові гранити. Я фотографувала із Корпусного парку і не могла дочекатись коли оцей натовп людей закінчиться. Якщо ми дійсно хочемо, щоб Україна була незалежною, ми повинні пам'ятати, яка ціна була сплачена українцями", – пригадала полтавка, учасниця Революції Гідності Олександра Сиротенко.

Згідно з указом президента, День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого починаючи з 2015 року.

Олександра Шилова, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.