Більш ніж половина вчителів незадоволена своєю роботою через виснаження
20 лютого, 21:00

Більша частина вчителів працюють з відчуттям постійної втоми. Щоб почувати себе краще, психологиня радить більше спілкуватися з колегами та не тримати негатив у собі.

Велика кількість роботи з документацією, підготовка до уроку, виховні години та розмови з батьками пригнічують самопочуття вчителя. За даними опитування платформи "Протокол", 53% педагогів працюють з відчуттям постійної втоми, 39% – на межі виснаження, у 17% вчителів трапляються панічні атаки. Майже всі вчителі вважають відвідування психолога непотрібним.

"У багатьох вчителів комплекс відмінника. Вони думають, що вчитель має бути найкращим, найвпевненішим, все що він робить, має бути на оцінку "відмінно". Тому вчителі вважають, що з цими проблемами можуть впоратися самостійно", – розповіла психологиня Івана Данилишина.

З кожним роком кількість абітурієнтів на спеціальність педагог зростає.

"Під час навчання в університеті вони опановують різні психологічні практики та інші предмети, які допомагають їм вчасно діагностувати емоційне вигорання і виснаження. З метою недопускання цього потрібно вчасно відстежувати свій стан", – розповів прессекретар приймальної комісії Педагогічного університету Олексій Хорольський.

Вчитель математики Анатолій Поліщук любить справу, якою займається. А ось причиною постійних виснажень вважає незацікавленість вчителя своїм предметом.

"Якщо вчитель цікавий учням, то вони його слухають і поважають, якщо ні — діти намагаються себе розвеселити, зацікавити й починають свій негатив віддавати вчителю", – розповідає вчитель Анатолій Поліщук.

Неповага дітей пригнічує самопочуття вчителя. Тому піднесений настрій чи навіть ентузіазм відчувають лише 19% педагогів.

Анастасія Гонтаренко, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.