Імпровізація – це мій спосіб спілкування: композитор презентував у художньому музеї аудіовізуальний перфоманс
20 лютого, 21:30

У Полтаві показали аудіовізуальний перфоманс. Під час заходу композитор Владислав Солодовников імпровізував на основі світлових ефектів. Цей захід раніше презентували у Києві. У Полтаві його показали вперше.

Владислав – молодий композитор. Йому 23 роки, він грає сольно та з оркестром на фортепіано, органі та електронних семплованих інструментах. Основне направлення його роботи – це імпровізація.

"Це такий складний жанр, коли, грубо кажучи, легко тому, хто грає, і дуже важко тому, хто слухає. Будь-яка імпровізація, в якій немає сюжету, перетворюється лише на переставляння рук і ніг на органі", – сказав композитор Владислав Солодовников.

Владислав пише музику вже понад десять років – ще з музичної школи. Навчався у Полтавському музучилищі та в Харківській консерваторії. Зараз працює у Києві.

"Академічна музика у тому вигляді, в якому вона зараз існує, на жаль, потрібна не всім. Це не через те, що люди її не хочуть розуміти, а тому, що це складно. Твір, який з'явився триста років тому і в такому ж вигляді ці триста років подорожував, – це як якась реліквія династії Мінь, що виставляється в музеї", – сказав композитор Владислав Солодовников.

"Імпровізація ж – це мій спосіб спілкування. Тому що будь-який твір, навіть реліквію трьохсотрічної давнини, я можу поставити та перетворити її в сьогодення, не змінивши ідею основного твору", – сказав композитор Владислав Солодовников.

Владислав використовує одночасно три інструменти: електронне фортепіано та орган, а також клавесин.

"Швидкість обробки інформації має бути максимально короткою: цей шлях від того, що я бачу, до того, що я транслюю", – розповів композитор Владислав Солодовников.

У цьому залі відбувається аудіовізуальний перфоманс: композитор реагує на проєкцію та транслює її в музику.

Музикант показав у Полтаві перфоманс вперше. Раніше він презентував його в Києві.

Дарина Литвак, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.