В Україні очікується зниження ціни на куряче мʼясо, – економіст
27 лютого, 19:45

Від української курятини відмовилися десять країн світу. Все через спалах пташиного грипу, який зафіксували у Вінницькій області. Тож експерти очікують зниження ціни на вітчизняному ринку на мʼясо птиці.

Філе, крильця, стегно. Україна посідає 20 місце у світі по споживанню мʼяса птиці. Більшість людей обирає цей вид мʼяса через ціну.

Дуже часто. Бо на більше грошей не вистачає. Пенсія дуже маленька дві тисячі гривень, – сказала полтавка Лідія Володимирова.
Очікують, що ціна знизиться, – уточнюємо.
Ну і Слава Богу, нам на радість, – відповіла жінка.

Вся курятина на полтавських ринках та магазинах привезена з інших областей. Оскільки ферми Полтавщини виробляють в основному яйця.

Щороку кількість продукції та людей, що тримають птицю, росте.

"Це переважно великі області, великі виробники. Ріст у порівнянні з минулим роком 16 відсотків", – повідомила начальниця відділу виробництв тваринницької продукції Департаменту агропромислового розвитку області Тетяна Яцик.

"На сьогодні в Полтавській області нормальна ситуація. В області в сільгосппідприємствах утримується близько двох мільйонів птиць, у населення близько 1,5 мільйона птиці. Приймається зараз рішення, що Європейська спільнота визнає зонацію, якщо воно десь виникло, то всю Україну закривати не будуть", – сказав начальник Держпродспоживслужби у Полтавській області Геннадій Пікуль.

У звʼязку з відмовою, вітчизняний ринок, скоріш за все, зазнає перенасичення. Тож очікують зниження ціни.

"Особливо на курятину. Відомо, що навіть без експорту була перенасиченість. Тому пропозиція більша ніж попит. Тому на цьому ринку, я вважаю, буде падіння цін", – сказав доктор економічних наук Володимир Писаренко.

На підприємстві у Немирівському районі Вінницької області 18 січня зафіксували загибель птиці від пташиного грипу. Вони могли заразитися від диких птахів, які живуть поряд з людиною: лелеки, горобці, дятли.

Олександра Шилова, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.