В аптеках Полтави дефіцит одноразових захисних масок
27 лютого, 20:15

У полтавських аптеках дефіцит масок. У деяких навіть на вході попереджають, що їх немає. Їх усі відвезли до Китаю, а коли почнуть постачати в українські аптечні пункти – невідомо.

Державна аптека в центрі міста. Захисних масок на прилавках немає, а коли будуть – невідомо. Ще кілька днів тому тут скуповували їх пачками.

"Дуже великий попит на маски. Ще три дні тому вони були, а зараз на фірмах-постачальниках їх поки немає. А замовити ми не можемо", – розповіла завідувачка аптеки Наталія Флора.

А в аптеках однієї з поліклінік вже на вході повідомляють, що маски відсутні.

"Усі маски, не лише хірургічні, а й тришарові медичні, також усі інші – вони усі пішли в Китай. Єдиний вихід – це заборонити експорт", – сказав президент Всеукраїнської Ради Захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

А от директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко у своєму електронному листі повідомив, що такий дефіцит тимчасовий.

"Ажіотажний попит створює дефіцит. І сьогодні, дійсно в аптеках важко знайти маски. Але ситуація буде поліпшуватися і маски з'являться в достатній кількості. Тому раджу українцям заспокоїтися. Тим паче, що маска не є панацеєю в боротьбі з вірусними захворюваннями. Це тільки допоміжний засіб. Непотрібно сіяти паніку, непотрібно зараз купувати те, що непотрібно", – написав директор Аптечної професійної асоціації України Володимир Руденко.

За словами лікарки, саморобні з марлі – недієві. Якщо й захищати себе, то тільки такими хірургічними масками або респіраторами.

"Під час застуди або вірусної інфекції виділяється дуже багато рідини: чхання і нежить. Така хвора людина, перш за все, повинна одягати маску, аби запобігти розповсюдженню цієї інфекції", – розповіла завідувачка амбулаторії сімейної медицини центру ПМСД №3 Ірина Ткаченко.

Таку маску можна отримати лише на реєстратурі: їх дають хворим та лікарям.

Аліна Костєва, Любов Ємець, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.