В деяких супермаркетах з 9:00 до 10:00 зможуть скуплятися лише пенсіонери
25 березня, 20:10

В магазинах однієї з мереж супермаркетів нововведення: з дев'ятої до десятої години ранку робити покупки можуть лише люди похилого віку. Інших в цей час пускатимуть, лише якщо в закладі не буде пенсіонерів. Допоки діятиме така ініціатива – наразі невідомо

Двадцять п'яте березня, дев'ята година. До супермаркету заходять тільки люди похилого віку. Тепер так буде щодня у всіх магазинах мережі.

З дев'ятої до десятої тут можуть скупитися лише пенсіонери. Усіх інших просять прийти пізніше.

Сергій Вахтін прийшов скупитися до магазину.

"Люди вікової категорії "60+" більш схильні до проблем зі здоров’ям. А уявіть собі, як щодня тут з восьмої, з дев’ятої всі гуртом ідуть, а людям похилого віку важко. Я вважаю, що вони зробили правильно", – сказав полтавець Сергій Вахтін.

Люди, яких не пускають, ставляться до акції з розумінням.

"Я думаю, це правильна ініціатива, тому що по всьому світу діють обмеження. Україна – це не виняток, тож я підтримую таку акцію. Треба зменшувати кількість людей, і в торговому залі, і по місту", – сказав місцевий житель Владислав Рогальський.

В інший час пенсіонерів до супермаркетів також пускатимуть.

"Ми їм кажемо, що краще приходити саме в цей час – з дев’ятої до десятої. Поки немає людей. Ці люди – у групі ризику, тому ми постаралися зробити для них гарні умови. Якщо пенсіонерів в магазині немає – ми впускаємо звичайних покупців", – сказала керівниця магазину Юлія Глухова.

З юридичного боку на такі обмеження є два погляди.

"Юристи, які спеціалізуються на реалізації прав споживачів, вважають, що такі обмеження мають рекомендаційний характер. Водночас, є й інша точка зору: це пропорційний і допустимий захід в ситуації, що склалася в країні у контексті надзвичайної ситуації", – сказав кандидат юридичних наук Олександр Лемешко.

На який період впровадили нововведення, поки невідомо. Нагадаємо, люди похилого віку вважаються найбільш вразливими до коронавірусу, тож їх закликають без потреби не виходити з дому.

Дарина Литвак, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.