Бездомні також будуть джерелом розповсюдження коронавірусу, — епідеміологиня
25 березня, 20:35

На сьогодні бездомні люди не є розповсюджувачами коронавірусу. Та за словами епідеміологині, в майбутньому такі ризики будуть — коли в області зафіксують перше захворювання на COVID-19.

На території одного з пляжів у Полтаві вже кілька років проживає бездомний Ілля Довгих.

"Я тут тимчасово, завжди наводжу лад на пляжі", – сказав Ілля.

Коли був у лікаря сказати не може, та от про карантин в країні знає, намагається його хоч якось дотримуватися.

"Намагаюся менше з людьми контактувати. Менше ручкатися. Мені допомагає мій імунітет. Перебуваю на свіжому повітрі, полюбляю сонце", – додав бездомний.

На сьогодні бездомні не є розповсюджувачами коронавірусу в місті чи області. Але, за словами епідеміолога, в майбутньому такі ризики можуть бути.

"Ризики будуть тоді, коли всередині країни почнеться розповсюдження інфекції. На зараз вони є у Чернівецькій області. Але в перспективі про таких людей потрібно думати. Якщо буде багато людей, що захворіли, то бездомні, звісно, також будуть джерелом розповсюдження інфекції", – сказала лікарка-епідеміологиня Лариса Коровіна.

Надати допомогу таким людям на сьогодні можуть у Центрі реабілітації для бездомних осіб.

"Тут люди в нас на самоізоляції та майже нікуди не виходять. З кожним бездомним, з яким ми працюємо, і які не готові прийти сюди, – ми їх забираємо та діагностуємо. Вони знають куди йти, в яку лікарню звернутися аби їх прийняли", – розповіла очільниця Центру адаптації для бездомних та осіб, звільнених із місць позбавлення волі, Олена Чикурова.

Ще один Центр реабілітації працює під Полтавою. На сьогодні там перебуває тридцять людей. На час карантину вони також лишаються на самоізоляції.

"Наразі є вірогідність, що люди повертатимуться до нас, оскільки перекрито їх основний дохід – збір вторсировини. Тому чекаємо приходу тих, хто був раніше, і тих, хто не наважувався прийти з різних причин", – сказала працівниця центру реабілітації "Нове небо" Наталія Кваша.

Станом на 25 березня офіційно зареєстрованих випадків захворювання на COVID-19 на Полтавщині немає.

Аліна Костєва, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.