Як подолати тривогу в умовах пандемії
25 березня, 21:00

Щоб зберегти спокій та не впадати в паніку в умовах поширення COVID-19, психологи радять обрати для себе джерело правдивої інформації, знайти активність, спілкуватися з рідними. Також рекомендують виконувати низку вправ для подолання тривожних станів.

Другий тиждень карантину в Полтаві. На вулиці Соборності людей стало менше, багато хто – в масках. У зв’язку з пандемією коронавірусу ситуація в суспільстві стає напруженою. Дехто зберігає спокій, дехто ж починає непокоїтись.

"Нервувати треба з появою проблеми, а поки що ніякого сенсу немає", – сказав хлопець.

"А як не боятися? Є відчуття напруження", – сказала жінка.

"Бажано не впадати в паніку. Треба думати про щось хороше", – сказала полтавка.

"Якось дивно. Ніколи такого не було. Були й різні грипи, але все якось миналося", – сказала жінка.

Щоб уникнути зайвої паніки, насамперед потрібно обрати джерело інформації, якому можна довіряти, а далі налаштувати себе на позитивний лад.

"Життя продовжується, триває. Виберіть для себе якусь активність, яка була б для вас корисною. Почніть спілкуватися, аналізувати ту ситуацію, що склалася, зрозумійте, що все не так погано. Люди дізналися, що можна спілкуватися з іншими, дехто дізнався багато нового про своїх дітей та близьких", – сказав психолог Віктор Вус.

Погані новини, карантин та брак особистого простору в таких умовах викликають емоційне напруження.

"Наростає перевтома від спілкування, надмірної кількості інформації, напруження. Підіймаються глибокі емоції, такі як страх за здоров’я та за життя. Високий рівень напруги виникає і в тілі, і психіка починає захищатися від негативу через напругу, яка виражається в певних панічних атаках та негативних емоціях", – сказала психологиня Людмила Галіцина.

Коли людину охоплює тривожний стан, з яким вона не може впоратись, найдієвішим способом заспокоєння є глибоке, усвідомлене дихання: глибокий вдих носом та видих ротом. Так потрібно повторити кілька разів. Також можна на одну хвилину сильно напружити м’язи тіла і потім розслабити їх. Цю дію теж треба повторити декілька разів. Вона допомагає зняти емоційно-м’язове напруження. Крім того, психологи радять втілити свої страхи: намалювати їх, проговорити, висловити через казку або перетворити у гру. Усі ці техніки можна використовувати вдома, залучати до них родину й дітей.

Дарина Литвак, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.