Посівна на Полтавщині в умовах карантину триває без обмежень
25 березня, 21:40

Другий тиждень в області триває посівна. В умовах карантину аграрії працюють без обмежень перевезення техніки та людей. Планують засіяти всі землі. Прибуток від цьогорічної посівної наразі підраховувати зарано.

Вже другий тиждень в Україні триває посівна. Зараз на Полтавщині досівають ранні зернові: ячмінь, жито, горох.

На цьому полі вже засіяли ранні зернові культури. За тиждень-два аграрії почнуть саджати соняшник, кукурудзу та сою.

Адже саме тоді розпочнеться основна фаза посівної-2020. Днями соцмережі наповнилися інформацією, що в умовах карантину уряд обмежить перевезення техніки та людей під час посівної.

"На сьогодні є розʼяснення міністерства, що таких обмежувальних заходів щодо руху сільськогосподарської техніки не буде. І всі можуть вільно пересуватися і добиратися до полів. І проводити сільгоспроботи", – сказав директор Департаменту агропромислового розвитку області Сергій Фролов.

Переважна більшість господарств насінням зернових вже забезпечена. Навіть в умовах карантину аграрії планують засіяти всі поля.

"Є ситуація з насінням і добривом. Це все може здорожчати й уже дорожчає. І також вже є сигнали з приводу експорту продукції. Ми на сьогодні все одно сіяти будемо, поля простоювати не будуть. Ми докладемо всіх зусиль, чого б це не коштувало. Аграрії розраховують вийти, в кращому випадку, в нуль", – сказав голова асоціації аграріїв України Олексій Сидоров.

Вартість посівної на Полтавщині поки що не підраховували. І чи залишиться вона хоча б на рівні минулого року сказати не можуть.

Олександра Шилова, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.