Відеоконференції, онлайн-уроки, інтерактивні класи: як проходить навчання в умовах карантину
08 квітня, 20:15

Відеоконференції, онлайн-уроки, тести, інтерактивні класи та ще багато іншого. Усім цим раптово довелося навчитися користуватися вчителям, школярам та батькам. Так проходить навчання в умовах карантину.

Оскільки в Україні вже місяць триває карантин, – учні не відвідують школи.

І хоч навчальні заклади зачинені для дітей, свою роботу вчителі продовжують у новому для них форматі – електронному.

У новинку такий режим роботи й для батьків.

"На початку було дуже важко, бо вчителі самі ще не могли нічого зрозуміти, як це буде відбуватися, як вони мають когось вчити. В нашому випадку, це 43 школа, - у нас уроки йдуть у Zoom. Два уроки на день. Вчителі дозують інформацію. Вони розуміють, що психологічний стан дітей зараз теж важкий. Перші уроки були одним балаганом: всі одночасно говорять у мікрофон, такий галас, шум. Далі вчителі навчилися, що можна вимкнути мікрофони та вмикати по черзі", – розповіла мама двох школярів Світлана Варвянська.

Домашніх завдань для школярів надсилають не багато.

"Контрольних, самостійних робіт не задають. Можливо, це тому, що це початкова школа. Я не знаю, як вони будуть виходити з ситуації наприкінці навчального року", – додала Світлана Варвянська.

З дистанційним навчанням роботи у вчительки історії Жанни Авраменко тільки збільшилося.

"Першій тиждень це було жахливо: постійно ти сидиш і дивишся у компʼютер. Доходило до того, що в мене починалася паніка та ледь не нервовий зрив", – зізнається Жанна Авраменко.

"Є безліч платформ, на яких можна створювати мультимедійні презентації з елементами батальних битв, коли воно все оживає, йдуть війська. У нас є покрокова робота. Я їм скидаю плани, вони мені – покрокові роботи. Я навіть пишу, що не обовʼязково виконувати їх письмово, але вони все одно надсилають мені фото", – продовжила вчительки історії Жанна Авраменко.

11 година. Вчителька інформатики Дарʼя Недоріченко починає урок-відеоконференцію з пʼятим класом.

"Ми вирішили нашою школою, що ми будемо працювати безпосередньо через програму Zoom. Все залежить від досвіду учня. Якщо він вже декілька разів був у таких конференціях – він може вільно користуватися всіма цими можливостями. Якщо ж він вперше в конференції – у дитини може бути ступор. Це у нас – групова робота. Хай працюють, аби все в них у результаті вийшло", – розповіла вчителька інформатики Дарʼя Недоріченко.

Також Міністерство освіти запустило всеукраїнську школу онлайн. Уроки для 5–11 класів можна подивитися як на Ютубі, так і на телеканалах.

Анна Морозова, Станіслав Авдєєв, Сергій Купровський, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.