Час карантину змушує нас подумати над своїм життям, – психолог
09 квітня, 20:30

Через коронавірус і карантин дехто із людей відчуває депресивні настрої. Це здебільшого молоді люди. Психологи радять більше спілкуватися з рідними та близькими.

Полтава вже майже чотири тижні на карантині. У громадські місця не можна виходити без маски. Відвідувати парки, сквери, спортивні майданчики – заборонено. Людей просять без потреби не виходити на вулицю.

"Якщо це все недовго буде тривати, то ще нічого, а якщо довго – то я не знаю, як ми будемо виживати", – сказала пенсіонерка.

"Ще гірше стало. Але треба жити далі", – прокоментувала перехожа.

"Сиджу вдома, дуже важко. Ось вийшла хоча б до парку посидіти. Оце і весь негатив. Що значить сидіти в хаті? Це ж страх божий", – розповіла пенсіонерка.

"Страшно за дитину, страшно за батьків. Те, що без роботи залишилась, гнітить", – сказала жінка.

Згідно із дослідженням соціологічної групи "Рейтинг", яке проводили на початку квітня, в Україні значно менше депресивних настроїв у людей вікової групи 50+, ніж у молоді. Зростання депресивних емоційних станів зафіксували у представників вікових категорій 18-29 і 30-39 років. Натомість, у психологічному стані людей поважного віку, зміни несуттєві.

Ізоляція, обмеження у спілкуванні, втрата роботи може повпливати на психічний стан молодих людей.

"Ці опори руйнуються, і все це впливає на психологічний стан. У людей похилого віку зовсім інші потреби. В цілому, старше покоління, швидше за все, не таке чутливе до таких кардинальних змін. У них більш уповільнений темп життя", – розповіла лікар-психолог Вікторія Скуратова.

Людей найбільше лякають речі, які ми вони здатні контролювати, говорить психологиня.

"Вихід із цієї ситуації – прийняти те, що ми нічого не контролюємо. Час карантину нас змушує до того, що ми, можливо, вперше за своє життя маємо можливість подумати про своє життя: як я живу, що я роблю в цьому житті", – сказала психологиня Наталія Братасюк.

Для того, щоб побороти депресію, фахівці рекомендують звернути увагу на доступні ресурси: підтримувати спілкування з близькими, принаймні мінімально виходити на вулицю та спостерігати за природою. Це допоможе відволіктися від гнітючих думок. Крім того, почати осмислювати те, що відбувається. 

Дарина Литвак, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.