Рівень забрудненості повітря у Полтаві не перевищений
22 травня, 17:35

У Полтаві є дві лабораторії, які фіксують перевищення забрудненості повітря. Торік Полтава посіла 23 місце серед 34 українських міст за забрудненістю повітря.

Наразі полтавське повітря можна вважати чистим. Перевищення пилу або інших речовин у лабораторії гідрометцентру не фіксували.

Саме тут визначають концентрацію шкідливих домішок в атмосферному повітрі у Полтаві.

У цій лабораторії спостереження ведуть на чотирьох пунктах у місті два рази на день. Визначають показники по десяти шкідливим домішкам. Використовують ось такі фільтри.

"Це – забруднений, а це – чистий. Ми важимо, записуємо вагу. Ми потім аналізуємо, і видно результат забруднення", – сказала лаборантка Віра Гранько.

Збільшення шкідливих домішок та пилу у повітрі зазвичай фіксують в осінньо-зимовий період, коли свою роботу розпочинають котельні.

"Ще тоді, коли стоїть спекотна погода, безвітряна погода. У нас у місті забруднювачем повітря є транспорт. Коли це все накопичується, тоді йде перевищення і по пилу, і по діоксиду азоту", – розповіла хімік лабораторії гідрометцентру по забрудненню атмосферного повітря Ніна Заритовська.

У Полтаві забрудненість повітря фіксують й електронні датчики. Показники з пристроїв передаються в режимі реального часу кожні дві хвилини.

"Згідно з нашими станціями моніторингу все досить добре. Можливо, це пов'язано з тим, що було менше транспорту, можливо це пов'язано з вологим повітрям. Наші пиломіри показують, що все супер, можна відкривати вікна і вільно дихати", – прокоментував головний фахівець "Інституту розвитку міста" Ілля Яровий.

За індексом забрудненості атмосфери, серед 34 українських міст, Полтава торік посіла 23 місце. У 2018 році було 22.

Тамара Мордик, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.