Під час карантину магазини зобовʼязані декларувати здорожчання цін
22 травня, 18:30

Від 18 травня в Україні набула чинності постанова про регулювання цін під час карантину. Її правила поширюються на десять продуктів, деякі медичні препарати, антисептики та захисні засоби.

Полиці в супермаркеті наповнені різними продуктами. Ціни на них різняться.

Наприклад, вартість ось такої хлібини – п'ять гривень, а на цю вже – 15 гривень.

Полтавець Володимир Пасічко буває в маркеті кілька разів на тиждень.

"Дітям йогурт, хліб, булочки, це ось тут. Дома практично кожні два дні виходжу, ще їжджу в супермаркет часто", – розповів полтавець Володимир Пасічко.

За даними Антимонопольного комітету, вартість деяких товарів під час карантину зросла на 40-50 відсотків.

"Продукти подорожчали через кілька факторів. По-перше, ажіотажний попит. По-друге, звуження пропозиції через запровадження карантинних заходів і закриття продовольчих ринків. Також відбувалося певне послаблення гривні", – сказала економістка Ірина Шаповал.

Через це Уряд ухвалив постанову, за якою магазини та супермаркети зобовʼязані повідомляти Держпродспоживслужбу про здорожчання цін, якщо вони зростають більше ніж на 5 відсотків.

"У нас регулюванню підлягають роздрібні ціни, тобто гуртові ціни не регулюються, а лише кінцева роздрібна ціна. Вона не відразу збільшується, а через певний час, який передбачений постановою", – розповіла Ірина Максимішина, начальниця відділу контролю за регульованими цінами.

Тобто, магазини та супермаркети повинні інформувати про здорожчання мінімум за 3 дні, якщо підвищення ціни буде від 5 до 10 відсотків. Якщо товар стане дорожчим на 10-15 відсотків, то за два тижні. Якщо на 15 відсотків і більше, то варто повідомити відповідні органи за місяць.

Поширюються ці правила на крупу гречану, цукор, пшеничне борошно, макаронні вироби, молоко, хліб, яйця, курятину, воду, вершкове масло, а ще на деякі медичні препарати, антисептики та захисні засоби.

Діятимуть такі правила декларування здорожчання цін до завершення карантину. Постанову ухвалили ще 22 квітня, проте вона набула чинності тільки 18 травня.

Марина Голега, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.