Майже півтора мільйона гривень коштувала стерилізація безпритульних собак та котів Полтави
25 травня, 20:25

Вживлюють чіпи для відстежування, вішають бирки, роблять щеплення від сказу та стерилізують – такі процедури роблять безпритульним тваринам у Полтаві. За це з міського бюджету мають заплатити майже півтора мільйона гривень.

У Полтаві стерилізують безпритульних котів та собак. Спочатку працівники комунального підприємства виловлюють тварин. Зі сторони процедура має ось такий вигляд.

"Поки укусів у нас не було. Намагаємося ловити акуратно. У нас є мʼясо на підгодовування. Один відволікає, прикормлює, інший – накриває обручем. Якщо не виходить, то вистрілюємо снодійним у них", – розповів працівник КАТП-1628 Олександр Шестаков.

Координатори з кожного району міста збирають інформацію про кількість тварин. Потім туди виїжджають вловлювачі. За день, в середньому, троє-четверо собак та котів відвозять на операцію. Роблять її в міській ветклініці.

"Коли тварна до нас потрапляє, ми її оглядаємо, міряємо температуру, зважуємо. Ми їй проводимо премедикацію, тварина заспокоюється, потім додатково ставимо катетер на вену і проводимо загальну наркотизацію", – сказав Максим Діденко, завідувач міського відділу Полтавської обласної лікарні ветмедицини.

Ділянку вибривають від шерсті, обробляють, а потім вирізають внутрішні статеві органи. Після цього накладають шви, які не потрібно виймати, та покривають рідиною, яка не пропускає мікробів. За день проводять в середньому 10 операцій.

"Щорічно зменшується кількість укусів безпритульними тваринами. Я думаю, що це основний показник, що проводиться робота. Тварини стають спокійніші й вони не збиваються в зграї", – додав завідувач міського відділу Полтавської обласної лікарні ветмедицини Максим Діденко.

Окрім стерилізації, безпритульних собак та котів щеплюють від сказу. Чіпляють бирку, що означає, що тварина стерилізована. Також вживлюють під шкіру чіп для відстежування.

"Сам чіп у голці. Цей механізм просто виштовхує його, і він вводиться підшкірно. Натискаю кнопку – чіп прослідкували".

Цьогоріч провели вже 300 операцій. Загалом, згідно з тендером, 2020 року зможуть стерилізувати 2000 собак та 500 котів.

З бюджету за це заплатять майже півтора мільйона гривень.

Анна Морозова, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.