На Полтавщині почали робити ІФА-тестування на COVID-19
28 травня, 18:45

У Полтавській області розпочали проведення ІФА-тестів на COVID-19. Їх зробили у Кременчуці. Наразі усі інші медзаклади мають для цього обладнання, але чекають на постачання спеціальних тест-систем.

Вперше на Полтавщині провели ІФА-тести на виявлення COVID-19. Їх почали робити у Кременчуцькій центральній районній лікарні.

"Благодійник закупив для нас ІФА-тести. Вчора ми їх отримали, оприбуткували в бухгалтерії та почали працювати. Ми зробили перші 12 обстежень. Вчора та сьогодні по 12. Разом – 24 тести", – розповіла директорка КНП "Кременчуцька центральна районна лікарня" Марія Ігнатчук.

Усі результати – негативні. За допомогою ПЛР-тестування можна визначити, чи є в людини наразі хвороба, тобто наявність та активація вірусу. Для цього беруть мазки дихальних шляхів. При ІФА-тестуванні для аналізу беруть кров.

"З допомогою ІФА ми можемо визначити, чи є в людини імунітет, чи вона хворіла на цей вірус. Тобто визначити імуноглобуліни G та імуноглобуліни М, яка стадія імунітету", – сказав провідний фахівець з біотехнології Юрій Леонов.

Для проведення ІФА-тестування потрібне спеціальне обладнання та тест-системи на вірус. Наразі, крім районної лікарні, в інших закладах їх ще не має.

"Замовили тест-системи на ІФА. Тепер ми очікуємо на постачання. Сьогодні мають приїхати. Якщо будуть, то від завтра розпочнемо", – прокоментувала заступниця міського голови Кременчука Ольга Усанова.

Не має тест-систем для ІФА і в лабораторних центрах, які розміщені у Полтаві та Кременчуці. Наразі там проводять лише ПЛР-тестування.

Аліна Костєва, Сергій Генералов, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.