Полтаву перевірили на доступність для маломобільних груп населення
02 червня, 20:40

Доступно.UA – громадська організація, яка займається моніторингом доступності українських міс, вирішила перевірити Полтаву. Сьогодні дослідили зручність міста для людей з різною інвалідністю.

Доступна чи недоступна. 2 червня Полтаву перевіряли на доступність для маломобільних груп населення. Проєкт "Рейтинг доступності міст "Тостер" запустила громадська організація "Доступно.UA".

"Це обʼєктивний рейтинг. Ми обирали Державні будівельні норми, певні параметри та просто по них проходимося. Немає ніякої субʼєктивної думки: чи зручно, чи не зручно. Відстежуємо в подальшому динаміку зміни ситуації в місті. Якщо мери розповідають. що така спадщина й попередники – ми наступного року приїжджаємо й перевіряємо", – розповів Дмитро Щебетюк, засновник ініціативи "Доступно.ua".

Перевіряли обʼєкти інфраструктури (транспорт, переходи, перехрестя, тротуари), комерційні локації (аптеки, супермаркети), адміністративні споруди (ЦНАП, міськрада).

"Вирішили долучитися до такої цікавої акції аби допомогти людям, які потребують цієї допомоги", – сказала волонтерка Поліна Гостєва.

Кожну локацію оцінювали за системою балів, яку переведуть у відсотки.

"Ми беремо, в середньому, радіус 500 метрів від центру міста. Ми брали за центр Корпусний сад. У нас вийшло сім маршрутів, і один – по колу Корпусного саду", – прокоментувала координаторка ГО "Доступно.ua" Тетяна Шаповал.

Перевірили й центральний ЦНАП: його сходи, пандус, прохід.

"У цьому проблематики немає. Тут самостійності не потрібно, або є кнопка виклику".

"Все має бути спроєктовано зручно для людей, і щоб не було зайвої, сторонньої допомоги, тобі не треба когось викликати, чекати".

Зауваження адміністрація вирішила занотувати.

"Контрастні стрічки потрібно оновити на першій та останній сходинці. Кут нахилу пандусу у вас вісім градусів, має бути максимум до пʼяти".

"До нас вони приходять і для них все влаштовуємо. Все зручно та доступно", – зазначила Олена Стопка, начальниця відділу ЦНАП.

Впродовж тридцяти шести років доступність Полтави оцінює Сергій Чумак, голова Полтавської обласної організації інвалідів "Союзу організації інвалідів України".

"Полтава і не найгірша, але і не найкраща. Законодавство повністю пішло нам на зустріч і залишається його виконувати, але все впирається у волю людей. Як на мене, коштів особливих не потрібно, аби зробити пониження", – зазначив Сергій Чумак, голова Полтавської обласної організації інвалідів "Союзу організації інвалідів України".

За результатами перевірки місцева влада отримає рекомендації з поліпшення, доступні локації потраплять на мапу та у додаток, а ще місто отримає бал у рейтингу.

"Те, що ми маємо по тротуарах, що ми отримали в спадок, і людям на двох ногах інколи важко ходити. Що стосується, наприклад, будівлі міськради, розбудовуються санвузли і укладається договір на придбання підіймача. Також є програма "Турбота", яка надає матеріальну допомогу. Деінде у підприємців є кнопки виклику", – зазначила заступниця міського голови з соціальних питань Тетяна Юрченко.

У Полтаві наразі проживає близько 15 тисяч людей з інвалідністю, з них до 500 – на інвалідному візку.

Анна Морозова, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.