Гоголівці імпровізуючи придумують музику до нової вистави "Украдене щастя"
03 червня, 18:30

Гоголівці поринули в репетиційну роботу нової вистави "Украдене щастя", відколи карантин послабили. Наразі у драмтеатрі панує атмосфера творчості й створення неординарної музики до цієї вистави.

Після карантину актори та музиканти Полтавського драмтеатру імені Гоголя готують для відвідувачів виставу "Украдене щастя", за твором Івана Франка. Вокалісти та музиканти вирішили поекспериментувати зі звуками та ефектами.

"Все, що відбувається, відбувається без нот. Музиканти грають на слух, імпровізують, створюють цю музику, атмосферу, тому це щось нове, чого ще не було в театрі", – розповіла Наталія Зайко, головний хормейстер театру.

Багато використовують ударних інструментів з різних народів світу з персональної колекції Валерія Стовбира.

"Це називається флексатон. Він звучить так. Це віброслеп – це із латиноамериканських інструментів, Це вже зроблений на фірмі, але і в давнину такі робили. Це кабаца – кокосовий горіх, обплетений намистом", – продемонстрував Валерій Стовбир, музикант оркестру театру ім. Гоголя.

А ось такий інструмент використовують для того, аби зімітувати дощ.

"У виставі є багато чого нового, як для артистів, так і для режисера, так і для публіки", – прокоментував Олександр Збаразький, який грає головного персонажа вистави "Украдене щастя" – Миколу Задорожного.

Із підручними інструментами й вокалістки театру.

"Все створювалося на основі української народної пісні, фольклор як основа, і потім додаються інструменти скрипка, віолончель, ударні. Є ось каченя, в якого болить голова. Підігруємо ним на коломийках. Ми не будемо на перед розголошувати що саме ми виконуємо. Для цього приходьте в театр. Але будуть відомі пісні в зовсім незвичній інтерпретації", – розповіли артистки театру ім. Гоголя Аліна Зінченко, Людмила Повар та Аліна Жмурко.

Коли зможуть показати "Украдене щастя" поки не знають.

"Всі сподіваємося, що восени відкриємо сезон, і матимемо змогу зустріти глядача. Плануємо 21 червня закрити 84 театральний сезон онлайн-виставою зі сцени – це буде "Готель двох світів", – зазначив головний режисер театру Владислав Шевченко.

На час карантину онлайн-вистави Полтавського театру імені Гоголя можна переглянути на їхньому офіційному ютуб-каналі.

Анна Морозова, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.