Новий територіальний розподіл викликав суперечки на сесії облради
03 червня, 18:45

На сесії Полтавської обласної ради мали розглянути 50 питань. Найбільше уваги приділили формуванню ОТГ на Полтавщині. Насамкінець депутати проголосували про звернення до вищих органів влади стосовно двох громад.

Третього червня депутати Полтавської облради зібралися на сесію. Ще до її початку під стінами установи стояли мешканці різних громад Полтавщини. Зокрема, невдоволені територіальним планом жителі села Бутенки.

"Депутати обласної ради підтримують нас, а от обласна адміністрація займає іншу позицію. Вони подавали до Кабміну цей перспективний план, а там його просто затвердили. В Уряді не знають, що робиться на місцях", – сказав житель села Бутенки Ігор Кишка.

На сесії мали розглянути пʼятдесят питань. Деякі викликали суперечки. Чи не найбільші – питання стосовно формування ОТГ.

"Бутенківська загальноосвітня школа не перебуває на балансі громад, вони її не прийняли до себе, вони не створили відділ освіти. Бутенки у такому стані існувати не можуть", – сказав голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

"Близько десяти громад, які були сформовані з 2015 до 2019 року, знищили. Хто подавав їх – адміністрація. Децентралізація у Полтавській області убита обласною державною адміністрацією, тому що кінцевим подавачем був саме цей орган влади", – сказав депутат обласної ради Анатолій Ханко.

Свою позицію висловлювали й представники селищної влади Пирятинщини.

"Було подано перспективний план, де на Пирятинщині одна громада. А Кабінет Міністрів затвердив дві громади. Ми звертаємось до вас і віримо, що у нас є всі правові норми, які будуть дотримані, а голос народу буде почутий", – сказав голова Давидівської сільської ради Михайло Мельниченко.

Депутати проголосували за те, щоб звернутися до вищих органів влади щодо порушення прав Бутенківської та Пирятинської громад при формуванні перспективного плану.

"Коли у громад був час самостійно обʼєднатися, хтось не встиг, хтось не хотів, хтось – з якихось інших причин, тому зараз це питання стоїть доволі гостро. Сподіваємося, що звернення депутатів обласної ради буде почуте центральними органами влади. Тому що якщо ми не будемо звертатися, якщо ми не будемо чути громади й доносити це нагору, тоді ж не буде жодного діалогу", – сказав депутат обласної ради Руслан Рогов.

Нагадаємо, процес децентралізації на Полтавщині триває з 2015 року. За цей час в області утворили 47 об'єднаних територіальних громад.

Дарина Литвак, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.