Єдиний на Полтавщині дорожній знак з черепахою планують демонтувати
26 червня, 19:45

Поблизу Кременчука встановили дорожні знаки із зображенням черепах, аби водіїв попереджати про міграцію плазунів. Та поліція подала звернення, аби його прибрали й встановили там знак "Дикі тварини".

Ось такі "черепахові знаки" розміщені на автодорозі "Соснівка-Кременчук-Горішні Плавні". Всього – чотири. Звернення для їх встановлення подала кременчуківка Юлія Погрібна. Жінка вказала на те, що наразі відбувається сезонна міграція черепах саме на тому відрізку дороги.

"У травні та червні часто зустрічаю черепах на дорозі. Минулого року їх було не так багато, а в цього – велика кількість мігрує. З цього боку є болото та з іншого. Мабуть, вони переходять з одного місця на інше. За свої кошти ми їх придбали. Такий комплект коштував близько 1600 гривень", – розповіла ініціаторка встановлення знаків Юлія Погрібна.

Жінка показала постраждалих тварин, яких знайшла на цій дорозі.

Такі знаки перші в області. Для їх встановлення кременчуківка звернулася до Агенції місцевих доріг Полтавщини.

"Ми використали незвичну форму. Мається на увазі те, що використали зображення черепахи. Але загалом, навіть у правилах дорожнього руху є інформаційний знак стосовно свійських тварин. Їх встановлюють, наприклад, де є перехід через дорогу череди. Це якщо в селі випасають худобу", – сказав прессекретар ДП "Агентство місцевих доріг Полтавської області" Денис Скриль.

Та от в поліції думка, щодо нових незвичайних знаків з черепахами, протилежна.

"Це хороші наміри, ми їх підтримуємо. Але це треба робити у визначений законодавством спосіб. Знаки повинні застосовуватися ті, що зрозумілі для водіїв, які встановлені правилами дорожнього руху та державними стандартами", – сказав фахівець другої категорії відділення безпеки дорожнього руху БПП Олександр Марченко.

Наразі поліція подала вимогу балансоутримувачу дороги, аби ті демонтували зображення черепах та встановити дорожній знак "Дикі тварини".

Аліна Костєва, Сергій Макаров, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.