Найбільшу частку своїх грошей населення країни витрачає на харчі
30 червня, 09:30

Українці найбільше своїх грошей витрачають на харчування, потім на комунальні платежі та транспорт. Аби зекономити економістка радить планувати свій бюджет, складати списки для покупок.

У середньому майже половину своїх доходів населення витрачає на харчі. На другому місці комунальні платежі й вже потім на інші потреби. Дехто з полтавців більшість своєї зарплатні витрачає на їжу.

"Зарплата маленька, все витрачаю на продукти. Чоловік заробляє вже на все інше. Таке життя зараз. На місяць витрачаю близько п'яти тисяч, не менше", – сказала полтавка Наталія Янко.

"Дивлячись, як їсти хочеться. Третину витрачаю точно. Десь так. Та й ціни нормальні. Полуниця по 75 гривень в червні, на хвилиночку", – розповів полтавець Станіслав Іванов.

"Майже все витрачаю, оскільки комунальні не дуже платимо. Близько 2500 витрачаю", – прокоментувала полтавка Ніна Майборода.

Наразі на Полтавщині середня заробітна плата становить понад 10 тисяч гривень. Та на думку економістки, такі підрахунки недосконалі, адже більшість жителів області мають мінімальну зарплатню. Тому вона радить щомісяця розплановувати свій бюджет.

"Аби зекономити, доцільно планувати такі покупки. Тобто, формувати списки необхідних товарів та не купляти все підряд. Навіть не дивлячись на акції, якщо цей товар взагалі непотрібний", – пояснила економістка Юлія Самойлик.

Економістка наголосила, що в ідеалі кошти не треба розділяти порівну.

"У країнах з розвиненою ринковою економікою заощадження складають 30/70 відсотків. Тобто, 30 відсотків споживається – це харчування, комунальні платежі. А 70 – це заощадження, подорожі чи масштабні покупки. В Україні, на жаль, відсоток такий же, але навпаки", – додала економістка.

Згідно з даними Держстату, в середньому на харчі українці витрачають 40 відсотків (ГР 40%) своїх доходів. На житло та комунальні платежі витрачають більш як 16 (ГР 16,4%) відсотків. На третьому місті транспорт (ГР 8,5%), а на четвертому – алкоголь та тютюнові вироби. (ГР 7,1%).

Найменше грошей українці витрачають на освіту – лише 1,4 відсотка. Трохи більше – на послуги зв'язку (ГР 2,5%), ресторани та готелі (ГР 2,6%), а також на відпочинок чи культуру (ГР 3,2).

Аліна Костєва, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.