Алергічні реакції та загострення хронічних хвороб: носіння гумових рукавичок у повсякденному житті шкодить рукам
29 червня, 19:40

Носіння гумових рукавичок не вбереже від зараження коронавірусом. Навпаки, тривалий контакт шкіри з латексом призведе до алергічних реакцій та розмноження інших інфекцій.

Один із популярних засобів профілактики коронавірусу – гумові рукавички. У цьому закладі харчування персонал працює в рукавичках від початку карантину.

"Взагалі спочатку було складно через те, що руки до цього не звиклі були. Якщо про свої руки не дбати, то буде з ними повна біда. Псувалася шкіра рук, дуже боліли руки, бо вони постійно в латексі. Вона була зневоджена дуже. Але з часом загартовуєшся", – розповіла бариста Маргарита Лужанська.

Всесвітня організація охорони здоровʼя проти носіння рукавичок у повсякденному житті, як засобу захисту від коронавірусу. Оскільки той передається не через шкіру.

"Це не є правильним. Використовувати рукавички саме метою вбезпечитися від передачі коронавірус немає ніякого сенсу. Це затратно й це створює додаткові умови для інфекційних ризиків", – сказав епідеміолог Андрій Александрін.

У рукавицях руки пітніють. Після тривалого носіння гумових рукавичок починається розмноження мікроорганізмів.

"Якщо є алергічні реакції на латекс, таким людям взагалі протипоказано носіння рукавичок. Є такі рукавички, такі як в магазинах, з целофану.Відбувається парниковий ефект й можуть загостритися всі захворювання, що є на руках. Вдягати лише за потреби, наприклад, обслуговувала клієнта, через годинку зняла, промила, висушити. Щоб руки побули без рукавичок", – розказала сімейна лікарка Людмила Ярошенко.

За словами фахівців сертифікованих Всесвітньою організацією здоровʼя, найдієвішим у боротьби з COVID-2019 є якісне миття рук з милом.

Олександра Шилова, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.