На Полтавщині люди врятували лебедя з обрізаним пір'ям на крилах
30 червня, 19:45

У селі Білогорілка Лохвицького району місцеві врятували знайшли лебедя, котрому обрізали пір'я. Біолог припускає, що так невідомі хотіли утримати його біля людей. Наразі птах житиме у Національному парку "Межигір'я".

У селі Білогорілка Лохвицького району місцеві знайшли лебедя ослабленим та з обрізаним пір'ям. Побачили птаха біля водойми та забрали до себе на перетримку сім'я Завгородніх.

"Ми з онучкою Анною пішли та принесли цього лебедя. Він був дуже легкий. Пір'я на крилах було обрізане. Був дуже слабкий, крила висіли до землі. Ніжками ледве перебирав", – розповів житель села Білогорілка Володимир Завгородній.

Доки лебедю шукали місце для постійного проживання, сім'я доглядала за ним. Стать птаха не знали, тому називали Лапачиком, або скорочено – Лапа.

"Тільки хвилина є, біжу до нього, поливаю. Зранку та ввечері йому їжу змінював, аби не скисло. Воду змінював у тому великому залізному кориті", – додав Володимир Завгородній.

Забрати до себе птаха погодився Національний парк "Межигір'я", а відвезли його до Києва волонтери. Прибувши до столиці, лебедя одразу оглянули у ветклініці.

"Лебедя оглянули, він здоровий та добре вгодований. Кістки цілі, але занадто підрізане пір'я. Він полиняє і буде літати", – розповів ветеринар Віктор Лемещук.

Біолог Сергій Григор'єв припускає, що невідомі хотіли утримувати птаха біля людей.

"Хтось просто обрізав пір'я для того, щоб лебідь не відлетів восени, а лишився у дворі. Скоріш за все, він від когось утік. Ми почали забирати лебедів, бо в нас для них є умови. Лебідь повинен плавати. Бо це птах, який і харчується водними рослинами, і має плавати", – сказав біолог, працівник Національного парку "Межигір'я" Сергій Григор'єв.

Чоловік, який знайшов лебедя каже: і раніше допомагав тваринам. Інших закликає бути також небайдужими.

"Хочеться, щоб люди добрішими були, відгукувалися до тварин. Щоб не викидали собак та котів", – сказав Володимир Завгородній.

Наразі лебідь перебуває на карантині в Межигір'ї. За кілька тижнів він житиме з іншими птахами доки не полиняє. Далі зможе відлетіти або ж лишитися в парку назавжди.

Аліна Костєва, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.