Повістка замість диплома: через весняний призов вступники мають складнощі з подачею документів у виші
09 липня, 18:50

Випускники вищих навчальних закладів стоять перед вибором йти вчитися чи йти до війська. Абітурієнти не можуть отримати документи про вже здобуту освіту, через відсутність підпису з військкомату на обхідному документі.

Через карантин в Україні весняний призов перенесли на літо. Проте саме в цей час випускники, які планують продовжити своє навчання за наступним ступенем освіти, втрачають статус студента і не встигають отримати відстрочку від призову. У такій ситуації опинився й випускник Артур.

"Я прийшов до військкомату і мені сказали підписувати повістку, тому що без цього мені не віддадуть диплом. Я не мав вибору, якщо чесно. Ми отримуємо повістки через одного, якщо не кожен. Я не знаю чи зможу я поступити. Тому що в мене може бути недостатньо балів або я захочу вибрати інший виш. А так я повинен прив'язуватися до одного ВНЗ аби не потрапити в армію", –розповів випускник Артур Бормотов.

У Міністерстві освіти та науки зазначають, що ситуація, яка склалась у 2020 році, з паралельним проведенням вступної та призовної кампаній, викликає великий суспільний резонанс.

"На наш погляд на сьогодні питання вирішене, з одного боку ті вступники, яким сьогодні 18-19 років за постановою Кабінету Міністрів України, призиваються добровільно, за бажанням. Тому частіше у військкоматі запитують про наявність чи відсутність цього бажання", – розповів генеральний директор директорату вищої освіти Міністерства освіти й науки України Олег Шаров.

Однак дехто з випускників не може отримати документи про вже здобуту освіту, через відсутність відмітки на обхідному листі, який повинні підписати у військкоматі.

"Без військкомату, я не можу отримати свій диплом. Мені сказали або проходиш, або не отримуєш диплом", – розповів випускник Артем Кваш.

Аби отримати можливість навчатися, випускники повинні підготувати деякі документи для військкомату.

"Вони повинні звернутися в заклади освіти, отримати відповідний документ, що вони виявили намір вступати та надати цей документ районній призовній комісії, де буде ухвалюватися рішення – надати відстрочку згідно з чинним законодавством", – розповів заступник військового комісаріату з морально психологічного забезпечення та зв'язків з громадськістю Едуард Бородай.

Попередня реєстрація дозволить таким вступникам отримати документальне підтвердження про свої наміри та на підставі довідки отримати відстрочку до 1 жовтня 2020 року.

"Для отримання довідки ми можемо тільки подивитися чи є в реєстрації ця особа. Ми надаємо підпис приймальної комісії з печаткою та передаємо довідку до військкомату", – розповіла відповідальний секретар приймальної комісії ПУЕТ Ольга Куцевол.

Вступники, які закінчили бакалаврат можуть отримати цей документ в будь-який час, а ось студенти, які отримали фахову передвищу освіту заберуть довідку після подачі документів у вищий навчальний заклад.

Анастасія Гонтаренко, Сергій Чорномаз, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.