Великі супермаркети втратили гроші, а злочинність зменшилася: підсумки заборони продажу алкоголю вночі
09 липня, 19:35

Підприємці продовжують судитися із міськрадою щодо одного з пунктів заборони продажу алкоголю вночі. Засідання переносять, але учасники сторін свої позиції не змінили. У міській раді не збираються скасовувати заборону, а підприємці наголошують на збитках.

У Полтаві купити пива, вина чи горілки вночі не можна вже девʼять місяців.

Заборона на продаж алкогольних напоїв у нічний час у Полтаві почала діяти від 10 жовтня.

За цей час підприємці зазнали збитків.

"На сьогодні, наскільки я знаю, маса магазинів позвільняли своїх співробітників або позакривалися. Я говорив із великими супермаркетами. На сьогодні вони зазнали збитків у сотні тисяч гривень", – розповів очільник ГО "Підприємці Полтавщини" Євген Дикань.

Один із пунктів заборони – заборона на виніс алкоголю в тарі із закладів харчування. Саме через цей пункт підприємці судяться з міською радою.

"Рішення по магазинах – законне. Нас не влаштовує те, що у закладах не можна виносити куплене із собою. У моєму розумінні, якщо людина купила пляшку вина і не може забрати із собою – це неправильно", – додав Дикань.

Останнє засідання суду мало відбутися девʼятого липня, але його перенесли. Так трапляється вже не вперше. Інша сторона – Полтавська міськрада. Там позиція щодо заборони така.

"Насправді таких підприємців, які не згодні з забороною, небагато. Буквально один-двоє тих, хто обурюється з цього приводу. Інші виконують рішення без жодних проблем чи конфліктів. Можливо, якби ми опитали всіх, то статистика б і була такою ж, і я не думаю, що вони від цього страждають", – зазначив заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко.

За перше півріччя 2020 у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року у Полтаві зафіксували зниження кількості викликів на лінію 102. Повідомлень про адміністративні правопорушення в нічний час зменшилося на 20 відсотків, про бійки – на 21 відсоток, про грабежі – на 31 відсоток, а на 70 відсотків зменшилася кількість конфліктів, про які повідомляли поліціянтам.

Дарина Литвак, Сергій Купровський, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.