Полтавець вдома створює ікони, які вартують по кілька тисяч доларів
09 липня, 20:30

Золото, срібло та червоне дерево. Всі ці елементи чудово поєднуються у дорогоцінних іконах, які виготовляє полтавський майстер. Торік Юрій Панкевич отримав премію Паїсія Величковського. За роки праці майстер виготовив близько ста ікон.

Полтавець Юрій Панкевич вдома має ледь не виставкову залу. Чоловік 40 років займається різьбленням по дереву. Виготовляє ікони. У руках тримає одну зі своїх робіт, над цією працював впродовж року.

"Це ікона "Нев'янучий цвіт". Виконана з груші. Груша дуже гарне дерево. Воно дуже тверде, але гарно ріжеться в різні сторони, не сколюється. Потім покрито спеціальною восковою мастикою", – розповів майстер Юрій Панкевич.

Працює майстер з липою, грушею, вільхою та червоним деревом. Робота кропітка, тож потребує уваги та зосередженості.

Ця ікона "Георгія Переможця". Виготовлена з вільхи, а рамка – з червоного дерева. Аби зробити таку у майстра пішло близько пів року.

"Різана рама виготовляється з липи й покривається сусальним золотом. Сусальне золото — це золото 999 проби, розкатане в тонкі листочки й спеціальною технологією, якій вже понад тисяча років. І все це покривається", – додав Юрій.

А такий вигляд має майстерня, місце, де Юрій Панкевич виготовляє дорогоцінні витвори мистецтва. На стінах картини майстра, а на полиці безліч різців для роботи по дереву.

"Більшість часу тут проводжу, коли є замовлення і його треба зробити вчасно. Це моя професія. Я над цим працюю дуже багато років, я на це вчився. Я до цього підхожу, як до творчої роботи. Це моя праця перш за все", – сказав майстер.

Від проєкту і до різьблення всю роботу виконує сам. За ці дорогоцінні ікони покупці не шкодували й кілька тисяч доларів. Торік майстер отримав премію імені Паїсія Величковського за церковні роботи.

Тамара Мордик, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.