У полтавській лікарні будуть робити операції з пересадки нирок
31 липня, 18:20

У 2020 році Міністерство охорони здоров'я запровадило комплексну систему трансплантації. В українських медичних закладах почнуть масово проводити операції з пересадки органів. До пілотного проєкту потрапила й перша міська клінічна лікарня Полтави.

Перша клінічна лікарня Полтави потрапила до національного пілотного проєкту з трансплантації. У закладі зможуть робити операції з пересадки нирок. Наразі тут виконуються оперативні втручання на органах грудної клітини, заочеревинного простору, в тому числі на нирках. Тут оперує завідувач відділення Володимир Подлєсний.

"Дуже багато людей у нас в Полтаві, які потребують пересадки нирки, створення такого центру – це життєва необхідність. Єдине, що буде здійснено – це підготовка й корекція фахівців, які будуть займатися пересадкою нирки. У склад бригади входить анестезіолог, лікар уролог, судинний хірург і загальний хірург", – розповів завідувач хірургічного відділення Володимир Подлєсний.

Операційна – серце будь-якого хірургічного відділення, в ній: лапароскопічні стійки, наркозний апарат та інше медичне приладдя. У такій кімнаті зможуть виконувати й трансплантацію нирки.

"Сам розвиток медицини й розвиток науковий він не стоїть на місці. Це не говорить про те, що трансплантація з'явилася останнім часом. Вона існує, існувала та проводилася у світі. Та завдяки змінам, це дає можливість наблизити її до людей. І створити це в наших умовах, зокрема на Полтавщині та місті Полтава", – сказав медичний директор з хірургічного лікування Олександр Кутовий.

Аби трансплантувати нирку закладу ще потрібно докупити специфічне обладнання, а саме: штучна нирка, апарат для гемодіалізу та апарат для визначення відповідності донора-реципієнта.

"На сьогодні ми лише наздоганяємо цивілізований світ. Трансплантація нирки вперше була виконана 100 років тому. При чому вона була виконана не в північній Америці, не в Західній Європі, а в Україні, в Херсоні в 1933 році. Виконав її Юрій Воронний. Це була не столична клініка, а було Губернське місто", – пояснив завідувач кафедри хірургії №3 УМСА Сергій Панасенко.

Операції з трансплантації нирок у цьому закладі проводитимуть державним коштом для всіх, хто потребує. Розпочнуть у 2021 році.

Тамара Мордик, Ярослав Журавльов, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.