Нові правила адаптивного карантину: Полтавщина у "зеленій зоні"
02 серпня, 15:10

Полтавська область опинилася у «зеленій карантинній зоні».

З 1 серпня набула чинності постанова Кабінету Міністрів від 22 липня 2020 р. №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відповідно до документа, адаптивний карантин в Україні продовжили до 31 серпня 2020 року.

Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони України поділили на кілька зон: зелену, жовту, помаранчеву і червону за рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19. Полтавщина опинилася у «зеленій зоні».

«Зелена зона» передбачає:

— перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах;

— проведення масових заходів: не більш як 1 людини на 5 квадратних метрів;

— кінотеатри із заповненістю на 50%;

— перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць.

Регіоном зі значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:

— завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків;

— середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;

— коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить більш як 11 відсотків;

— показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більш як 10 відсотків;

Показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 застосовується у разі реєстрації більше восьми випадків на 100 тис. населення сумарно за останні сім днів.

У разі відповідності регіону за ознаками регіону із значним поширенням COVID-19 понад п’ять днів підряд Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збирається позачергово та ухвалює рішення про зміну рівня епідемічної небезпеки на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону з урахуванням результатів оцінки епідемічної ситуації.

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.