"Тільки для службових авто": незаконні позначення на паркомісцях
03 серпня, 19:55

На частині паркомісць у Полтаві розміщенні таблички "Тільки для службового транспорту або ж клієнтів". Водії, які б хотіли припаркуватися, не можуть знайти собі місце. У поліції говорять, що встановлювати обмежувальні знаки – незаконно.

Вулиця Пилипа Орлика. Біля одного з офісів – паркомісця. Є вільні, але на них неможливо заїхати, бо встановлені ось такі позначення. Не завжди може знайти вільне місце на цій вулиці водій Олександр.

Поблизу магазинів, банків, будь-який закладів типу "під своїх" бронюють або блокують паркомісця, – поскаржиться водій Олександр Білай.
І ви не можете там припаркуватись? – запитали ми.
Ну якщо мені сильно потрібно, то я просто відкидаю ці фішки та паркуюся, – відповів керманич.
Чи вам робили колись зауваження? – запитали.
Вони не мають права відповідно до Правил дорожнього руху, – додав чоловік.

Керівництво організації, яка розміщується в цьому будинку, надавати коментарі на камеру відмовилася. Сказали подавати електронний запит.

А от водійка Аліна Кондратенко нещодавно мала конфлікт з одним з підприємців. Поблизу свого магазину він встановив знак "Тільки для службових авто".

"Я почала говорити людині, що це комунальна власність, а не приватна, і він не може нею розпоряджатися. У відповідь, чоловік погрожував викликом поліції та тим що моє авто, яке не порушує правил дорожнього руху, евакуюють", – сказала водійка Аліна Кондратенко.

Сьогодні ж кореспондентам PTV стосовно ситуації повідомили, що жодних знаків вони не встановлювали.

Встановлювати фішки, ставити позначки "тільки для службових авто" – незаконно, говорять у поліції.

"Ніхто не може придбати у приватну власність, або взяти в оренду автомобільну дорогу, тому встановлення табличок з написами "паркування лише для клієнтів", або "лише для керівництва закладу", або також встановлення інших засобів організації руху забороняється. Сюди також входить розташування фішок на проїзній частині", – розказав речник патрульної поліції Руслан Возниця.

У міській раді говорять, що ніхто не може взяти частину дороги в оренду.

"Дороги – це землі загального користування і вона не може бути передана в оренду, тому відповідно жоден підприємець не звертався з заявами на передачу в оренду. Якщо хтось займає цю ділянку і виставляє там якісь огородження, то ці дії є незаконними", – сказав заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко

А от в інспекції з контролю за благоустроєм повідомили, що таких випадків порушень зі свого боку не виявляли.

"Станом на сьогодні, інспекція з благоустрою у дворах робила приписи, а от на дорогах загальноміського значення – ні. У тому чи іншому випадку, якщо інспекція виявить порушників, то будемо робити приписи підприємцям, щоб вони не ставили такі знаки. Їх може встановлювати тільки патрульна поліція, з погодження Управління ЖКГ", – розповів начальник інспекції з контролю за благоустроєм Антон Тонконог.

Від початку року патрульна поліція виявила 18 випадків самовільного розташування заборонних знаків паркування та склала протоколи на підприємців. За це порушення передбачено штраф у розмірі 510 гривень.

Анастасія Абаніна, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.