Проєкт протиаварійних робіт по Кадетському завершений, – після проведення експертизи почнуть шукати підрядника
07 серпня, 19:40

Кадетський корпус вже рік у власності Державної судової адміністрації. До Полтави оглянути проєкт протиаварійних робіт приїхав голова установи. Попередні результати експертизи мають бути вже за кілька днів. Після цього почнуть шукати підрядну організацію.

У Полтаві завершили проєкт протиаварійних робіт у Кадетському корпусі. Подивитися його приїхав голова Державної судової адміністрації, у власності якої і перебуває споруда.

"Архітектори провели величезну роботу. Я хочу познайомитися з тим, що на сьогодні вже зроблено. Поставити крапку і почати процедуру відкритих торгів", – розповів голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк.

Протиаварійні роботи можуть початися вже восени. Тільки після їх завершення можна буде братися за реставрацію споруди. За оптимістичним сценарієм, завершать всі роботи та введуть споруду в експлуатацію до кінця 2022, за песимістичним – не пізніше 2023. Попередню вартість всієї будівлі Кадетського оцінюють щонайменше у 300 мільйонів.

"Я думаю, що ця памʼятка архітектури цікавить не лише полтавців, але й усіх керівників держави. І я думаю, що в державного бюджету знайдеться така сума коштів для того, щоб довести все до логічного завершення. І ця будівля, цей красень буде радувати душу всіх полтавців", – додав Зеновій Холоднюк.

"Вперше за довгі роки є більш-менш обґрунтована надія на те, що Кадетський повернеться у міський простір. Маємо памʼятати, що у нас є єдиний в Європі ансамбль Круглої площі. Він унікальний. Таких більше не існує. Тому повернення Кадетського – це дуже потрібно і своєчасно", – сказав голова ГО "Збережемо Полтаву" Віктор Трофименко.

Над створенням проєкту протиаварійних робіт працювала група проєктувальників та архітекторів. Він включає лаштування даху, відтворення куполу, відновлення та укріплення пошкодженої кладки, демонтаж залишків згорілих конструкцій тощо.

"Я вважаю, що у нас сьогодні з вами – визначний день у новітній історії Полтави. Попри весь наш песимізм та безвихідь, ми працювали над тим, щоб врятувати цю будівлю. Ці процеси почалися ще у 2004 році. Нарешті, рік тому, замковим каменем у цій проблемі став голова Державної судової адміністрації", – розповіла Оксана Бєлявська, учасниця робочої групи реставрації Кадетського корпусу.

Тепер проєкт має пройти експертизи. Попередньо, їх результати будуть відомими вже за кілька днів.

Нагадаємо, Кадетський корпус – одна з будівель Ансамблю круглої площі, побудована майже два століття тому. Там готували до військової служби дітей та підлітків. Останній випуск завершив навчання у девʼяностих. Відтоді споруда не виконувала ніяких функцій. Через відкритий доступ до Кадетського він не раз горів. Під час однієї з пожеж згорів купол. 24 липня 2019 рішенням Кабінету Міністрів споруду передали на баланс держави. Її огородили, поставили до неї охорону та почали попередні роботи.

Дарина Литвак, Станіслав Авдєєв, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.