Середня вартість набору школяра – 2020
07 серпня, 20:20

Кожного року на початку серпня починається сезон підготовки до школи. Батьки купують форму, канцелярію та взуття. За словами продавців, цьогоріч попиту на шкільний товар майже немає, попри низькі ціни.

Центральний ринок. З 1 серпня тут почали продавати товари для школярів: блузи, сарафани, костюми та канцелярію. Продавці говорять, що подекуди ціни нижчі, ніж торішні. Однак купців однаково немає.

"Попиту майже немає. Вчора приходили люди, кажуть, що не знають чи підуть восени до школи, чекають на рішення Верховної Ради", – сказала продавчиня Таміла Лашко.

Продавці бідкаються, що цьогоріч рядів з товаром в рази менше.

"Люди приходять, запитують ціни, але не купують", – розповіла продавчиня Анастасія Левун.

"Цього року попит вдвічі менший, ніж торік. Не знаю як буде в кінці місяця, але зараз лише 20-30 осіб за день", – прокоментувала продавчиня Альона Сумченко.

Полтавка Ярослава Селєдкова цьогоріч збирає двох дітей школи: дівчинку у сьомий клас та хлопчика до четвертого. Поки лише придивляється, купувати все буде лише коли впевниться, що у вересні школа запрацює і дистанційного навчання не буде.

"Я планую витратити близько тисячі гривень на блузку та штани для моєї дівчинки, яка піде в сьомий клас і десь так само для хлопчика. Але ще десь 200-300 гривень потрібно на канцелярію", – сказала багатодітна матір Ярослава Селєдкова.

Цьогоріч зібрати дитину до школи вартує приблизно дві з половиною тисячі гривень.

Середня вартість канцтоварів така:

пенал – 20 грн, олівці кольорові 12 штук – 32 гривні, фарби акварель – 30 гривень, стаканчик для малювання – 10 гривень, набір пензликів (4 штуки) – 32 гривні, ручка (2 штуки) – 10 гривень, простий олівець (2 штуки) – 8 гривень, щоденник – 40 гривень, зошити 24 аркуші (10 штук) – 56 гривень, альбом для малювання – 25 гривень, обгортки для зошитів – 20 гривень. Костюм двійка – 800, сарафан – 250, блузка – 200, портфель – 500, туфлі – 350.

У межах адаптивного карантину, з 1 серпня країну поділили на 4 зони: зелену, жовту, червону та помаранчеву. Полтавщина – у зеленій зоні. Тому навчальний процес відновлять у всіх областях, які не належать до червоної зони.

Анастасія Абаніна, Сергій Купровський, Максим Страшко, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.