На Центральному ринку несанкціоновано продають тварин
13 серпня, 19:15

Вухаті, пухнасті та чотирилапі. На одному з ринків міста несанкціоновано продають тварин. Дозвільних документів на це продавці не мають.

Поблизу Центрального ринку стоять клітки та вольєри з тваринами: кошенятами, цуценятами та гризунами. Тут продають домашніх улюбленців, або віддають їх в добрі руки. Ось у цих вольєрах понад три десятки котів та собак, проте їх власниці поряд немає.

Через хвилин 15 вона повертається, з наїдками в руках. Каже, що тваринами не торгує, а віддає безкоштовно.

"Вони хочуть на вулицю, як вийдуть, то перестають кричати. Вони чистенькі, тільки що погодовані, ви не переживайте, ми їх дуже любимо. Он, зараз їсть, водичка стоїть. Ось вода чиста, ось ця для дезінфекції після поверхонь, після того, як йдемо додому", – сказала Анна Василівна, полтавка.

А ось в цієї жіночки вже можна купити "британців". Кошенят продає, проте документів немає.

"Я купувала їх батьків з документами, їх я щеплюю обовʼязково, а маленьких ні, адже тоді вони будуть дорожче. Три тижні нікого з людей не було, а от на минулому тижні забрали одного з котів", – розповіла продавчиня Наталія.

На Центральному ринку міста реалізація тварин під заборою. У Полтаві офіційно дозволена така торгівлі тільки на зоологічному ринку "Алмазний". Там продають як живу птицю, так і тварин. 

"На тому ринку є лабораторія ветеринарно-санітарної експертизи, де здійснюється клінічний огляд тварин, перевіряють наявність документів і видають довідку на продаж. У всіх інших місцях – категорично заборонено продаж як тварин, так і птиці", – повідомив начальник міського управління Держпродспоживслужби Віктор Пальчик.

Держпродспоживслужба місця несанкціонованої торгівлі тваринами не перевіряє, цим займається Національна поліція.

"Якщо ми говоримо про торгівлю тваринами, то кожна ситуація потребує окремого вивчення. Аби надати оцінку умовам утримання тварин, чи дотримуються санітарних вимог, чи дають тваринам вчасно харчування та воду. У такому разі поліціянти можуть скласти адміністративний протокол, за порушення правил тримання тварин", – розповіла речниця Нацполіції Полтавщини Поліна Ларіна.

Кримінальним злочин буде вважатися, якщо у суді доведуть – внаслідок певних дій тварина дійсно захворіла або загинула. В інших випадках можна говорити тільки про штрафи.

Марина Голега, PTV Полтавське Телебачення

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.